РАСПУЦАЛИ су се и разиграли црвено-бели легионари у увертири за Олимпијакос. Головима Томанеа, Бена и Кањаса, Црвена звезда је у првом полувремену завршила посао против Мачве и вратила се на прво место које је нешто мање од четири сата било у власништву најљућег ривала – 3:1 (3:0).

Било је ово убедљиво издање Милојевићевих изабраника што је било важно због подизања самопоуздања и расположења пред уторак и меч са Грцима на „Маракани“ у другом колу Лиге шампиона. Дуел са „фењерашем“ послужио је за подешавање нишанских справа, у чему су предњачили странци.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Црвена звезда-Мачва 3:1

СКАНДИРАЊЕ ОЛИМПИЈАКОСУ ОКО 6.000 навијача дошло је вечерас на „Маракану“, што је скромна посета за екипу која ускоро игра нови меч у Лиги шампиона . „Север“ је био, по обичају, најбоље попуњен а са ове трибине током већег дела утакмице клицало се и Олимпијакосу. То је била и најава како ће „Делије“ дочекати своју браћу са Пиреја.

Португалац Томане је за велики труд и константно „уједање“ противничке задње линије награђен да се први упише у стрелце. Агилни Кањас је у 8. минуту оштро шутирао, голман гостију Пулетић је успео само да одбије лопту, на коју је натрчао Португалац и постигао први гол на мечу, његов други у Суперлиги. Коначно се опустио и Раџив Ван ла Пара, па су навијачи могли да виде нешто добро из његовог репертоара. Мало је дриблао, мало се забављао, а код другог гола одлично је проиграо Бена. Нападачу са Коморских острва остало је само да заобиђе голмана Мачве и ћушне лопту у мрежу за 2:0. После Вождовца, Бен је био запажен и на овом мечу и заиста сви у клубу могу само да жале што није лиценциран за Лигу шампиона.

Ипак, од четворице странаца, најбољу партију пружио је Кањас. Искусни Шпанац је доминирао на средини терена, а у 36. минуту је казнио слабу реакцију Пулетића и матирао га за убедљивих 3:0.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Звезда део акције "Чеп за хендикеп"

Милојевић је и направио неколико промена. У тим се на позицији левог бека вратио Родић, па је Гајић пребачен на супротину страну. Стандардни штоперски танедем Дегенек – Милуновић на овом мечу није имао много посла. Поред Кањаса, у средини је „везао“ Вулић и најавио да би и против Олимпијакоса могао да стартера. Најбољи играч и капитен, Марко Марин, данас је одмарао, па је Мирко Иванић био главни плејмејкер.

Мачва је у другом полувремену одиграла много боље, а у финишу меча успела је да доже и до почасног поготка. Грешку Милана Борјана у 83. минуту искористио је Мијаиловић и донео Шапчанима мало радости на крају утакмице.

СТРЕЛЦИ: Стадион: Томане у 8, Бен у 32, Кањас у 36. за Ц. звезду, а Мијаиловић у 83. за Мачву. Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 5.864. Судија: Драган Чоловић (Рашка).

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 6 – Гајић 7, Дегенек 7, Милуновић 7, Родић 7 (од 61. Панков 7) – Кањас 7,5 (од 81. Петровић -), Вулић 7 – Иванић 7, Бен 7,5, Ван ла Пара 7 – Томане 7,5 (од 72. Крстовић -).

МАЧВА: Пулетић 5 – Пејовић 5,5, Јевтић 5,5, Мијаиловић 6, Тошић 5,5 – Ивић 5,5, Јовановић 5,5 – Милосављевић , Јеремић 5 (од 46. Стевановић 5,5), Марић 5 (од 56. Шушњар 6) – Ашћерић 6.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Кањас (Ц. звезда)