ДЕРБИ десетог кола Суперлиге је то на “Чаиру” био само на папиру и до изласка екипа на терен. Све фудбалско што се дешавало током 90 минута дуела Радничког и Партизана било је обојено црно-белим тоновима, а коначан резултат најбоље осликава силу коју су демонстрирали Милошевићеви пулени - 1:4 (1:2).

Од првог минута је било приметно да је Партизан тим који је спреман много више да “загризе” како би дошао до три важна бода. Брз проток лопте и једноставно комбиновање је могло да стигне на наплату већ у 5.минуту. Тада је Сума упутио сјајну дубинску лопту ка Садику, а високи Нигеријац промашио готово немогуће када се нашао очи у очи са Петровићем на десетак метара искоса од гола.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Раднички Ниш-Партизан 1:4

Домаћин је прву шансу дочекао само неколико минута после Садикове, када је добру полуконтру Нишлија могао да крунише Филип Кнежевић, али је Стојковић сјајно интервенисао и скренуо лопту у корнер. А после два везана корнера за Раднички стигао је и пенал пошто је Чумићев покушај повратне лопте у петерац спречио Здјелар играњем руком. Хаскићу је преостао лакши део посла да са 11 метара обрадује домаћу публику - 1:0.

За многе екипе би резултатски минус после четврт часа фудбала у дуелу са тврдим и традиционално неугодним ривалом представљало непремостиву препреку, не и за овај Милошевићев Партизан.

Карактер, воља, жеља, умеће и хладнокрвност у свим фазама игре исцртали су црно-белима пут ка експресном изједначењу, а док су се Нишлије опорављале од шока стигао је и гол гостију за потпуни преокрет. Оличење упорног, борбеног и за Раднички данасвероватно досадног противника, високи Умар Садик је грешио и грешио, али није бежао од одговорности и жеље да се исправи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Момчиловић још четири године у Партизану

Поправни је најпре стигао у 23.минуту, када је преварио Бондаренка и изнудио пенал који је у изједначење рутински претворио Бибрас Натхо. Седам минута касније високи Нигеријац је трећи зицер на утакмици “спаковао” иза Петровићевих ледја, а велике заслуге за гол иду и Сејдуби Суми који је пребацио комплетну одбрану Нишлија и спојио Садика са голом.

Већ тада је могло “измедју редова” да се прочита да се Партизан налази на прагу прве победе у Нишу још од оне у мају 2017. која му је практично тада обезбедила титулу. Раднички ниједног тренутка није деловао као тим који има снагу,моћ, чак ни адекватну жељу да утакмицу врати у ритам који би њему одговарао. Партизан је то користио на најбољи могући начин, трошећи време рационално и убадајуци као оса кад год се за то указивала прилика. Сејдуба Сума је одличну партију крунисао тако што се “почастио” голом у акцији којој се он питао за све од момента када је примио лопту на 30 метара,па све до шута у десни доњи угао Петровићевог гола после неколико дриблинга. Тачку на доминантну партију Партизана ставио је Садик голом у 77.минуту, а Сума је у свој богати овосезонски “си-ви” дописао још једну асистенцију.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ТУРКОГЛУ И ОНАН У ХУМСКОЈ: Легенде турске кошарке у посети Партизану

БРОЈКА

449 минута Стојковић није вадио лопту из мреже у Суперлиги после шутева противника из игре

СТРЕЛЦИ: Хаскић у 11. из пенала за Раднички, Натхо у 23.из пенала, Садик у 30, 77, Сума у 55.минуту за Партизан. Стадион: “Чаир”. Гледалаца: 5000. Судија: Зоран Широки (Смедерево) 7.

РАДНИЧКИ: Петровић 6 - Тодоровски 6, Бондаренко 5 (од 46. Стевановић 5,5), Ђорђевић 5,5, Остојић 5,5 - Сулака 5, Мелег 5(од 60. Михајловић -), Ф.Кнежевић 5,5, Чумић 5,5, Пантелић 5 (од 88.Милорадовић -) - Хаскић 6.

ПАРТИЗАН: Стојковић 7 - Милетић 7, Остојић 7, С.Павловић 7,5, Урошевић 7 - Здјелар 7,5, Натхо 7 (од 60. Шћекић 7), Тошић 7 (од 74. Марковић -), Сума 8,5 (од 79. Л.Павловић -), Асано 7- Садик 7,5.

Играч утакмице: Сејдуба Сума (Партизан)