Фудбалери Ливерпула победили су вечерас на гостујућем терену у Лондону домаћи Челси са 2:1, у утакмици шестог кола Премијер лиге.

Ливерпул је повео у 14. минуту голом Трента Александра Арнолда, а предност је удвостручио Роберто Фирмино у 30. минуту. Једини гол за Челси постигао је Нголо Канте у 71. минуту.

Ливерпул је задржао максималан учинак и има 18 бодова на првом месту на табели. Челси је претрпео други пораз и са осам бодова заузима 11. место.

Фудбалери Арсенала победили су после преокрета на свом терену Астон Вилу са 3:2.

Клуб из Бирмингема повео је у 20. минуту голом Џона Мекгина, а изједначио је Николас Пепе у 59. минуту из пенала. Минут касније ново вођство гостима донео је Весли, а изједначио је Калум Чејмберс у 81. минуту.

Победу Арсеналу донео је Пјер Емерик Обамејанг у 84. минуту.

Арсенал је прекинуо низ од три утакмице без победе у првенству и четврти је на табели са 11 бодова. Астон Вила нема победу у последња три меча, претрпела је четврти пораз и 18. је на табели са четири бода.