Фудбалери Роме победили су данас у гостима Болоњу са 2:1, док је Наполи са 4:1 славио против Лећеа, а Сампдорија је са 1:0 била боља од Торина у утакмицама четвртог кола италијанске Серије А.

Рома је на гостовању против тима Синише Михајловића који се налази у болници где се лечи од леукемије, успела да тријумфује, а јунак победе био је Един Џеко који је у четвртом минуту судијске надокнаде времена погодио за 2:1.

Претходно је капитен фудбалске репрезентације Србије Александар Коларов у 49. минуту довео Рому до вођства, али је Никола Сансоне у 54. из једанаестерца донео изједначење.

Рома је ме завршила са десеторицом играча на терену, пошто је Ђанлука Манчини у 86. добио директан црвени картон.

Рома је четврта са осам бодова, једним више од Болоње на петом.

Наполи је оправдао улогу фаворита против Лећеа, а славио је головима Фернанда Љорентеа у 28. и 82. минуту, Лоренца Инсињеа у 41. из једанаестерца и Фабијана Руиса у 52.

Стрелац јединог поготка за Леће био је Марко Манкосу у 61. минуту из пенала.

Наполи има девет бодова и заузима треће мсето, док је Лече 18. са три.

Сампдорија је пред својим навијачима победила голом Манола Габијадинија у 56. минуту, па сада заузима 19. место са три бода, док је Торино девети са шест.