ОД ИЗВЕШТАЧА "НОВОСТИ": МИНХЕН

УТИСАК солидан, иако убедљив пораз није могао да се избегне. Фудбалери Црбене звезде борили су се поштено, храбро, колико су могли, али је Бајерн показао своју високу класу и на свом стадиону рутински славио у првом колу Лиге шампиона – 3:0 (1:0).

У црвеном „свемирској шкољци, једном од најлепших фудбалских здања на свету, Баварци се нису показали као неки „ванземаљци“. Видео се плес Кутиња, хитрина Перишића и Комана, лукавост Левадовског и Милера, што је било довољно за њихов очекивани триумф. За Милојевићев пулене остаје да се окрену реалнијим циљевима и утакмици са Олимпијакосом, 1. октобра у Београду. Најтеже гостовање је прошло.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Бајерн-Црвена звезда 3:0

10.000 „ДЕЛИЈА“ ДРЖАЛО ЧАС НАВИЈАЊА ИМАЈУ богати Баварци све најбоље и најмодерније, од стадиона до мега асова у тиму. Међутим, навијачи су им „друга лига“ у односу на „Делије“. Око 10.000 присталица црвено-белих, највише смештених у горњем сектору северне трибине, одржали су домаћинима лекцију из навијања. Били су гласнији, распеванији и опет су пружили феноменалну подршку свом тиму.

Већ у 3. минуту осетила се несигурност у Звездиним редовима, Милуновићева грешка срећом, није кажњена. Притискали су Бајернови играчи, њихов нови пословођа, бразилски зврк Кутињо био је расположен за игру.

Као ретко кад, чувени голман домаћина Нојер је у 13. минуту направио грешку код испуцавања, фрљока се претворила у први корнер Црвене звезде. Нешто касније, учинило се да је Павар оборио Павкова у свом казненом простору после гуркања, шкотском судији није Медену није пало напамет да заслади ову ситуацију макар гледањем ВАР-а.

Црвено-бели ретко успевају да вежу два, три паса, лопта је стално у ногама Бајернових асова. Плету, плету, брзи су, моћни, са свих страна буше одбрану гостију, крилима Перишићу и Коману по боковима додатно . Пројектили Комана и Кутиња „свирају“ изнад Борјанове пречке. Из те иницијативе, Жандер се некако измигољио по левој страни и после брзе контре шутира у спољни део Нојерове мреже. Уме и Звезда да запрети.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЛШ: Реми у Атини, Олимпијакос стигао два гола минуса против Тотенхема

Прошло је пола сата, а најбољи нападач домаћина Роберт Левандовски није се видео. Милуновић и Дегенек су с њим знали да се изборе. Међутим, нико није испратио Комана у 33. минуту, када је Перишић пробио по левој страни и фантастично погодио саиграча у главу – 1:0.

Нова Кутињова мајсторија, гол петом у 40 поништен је због офсајда што је за рањене Београђане била и те како олакшавајућа околност. Левандовски се пробудио у финишу првог дела, прети шутем по земљи а Борјан избија лопту уз помоћ Дегенека.

Баварска машина додаје гас у наставку, не дају ти да дођеш до ваздуха. Опет се Београђани сабијени у свом шеснаетсрцу, опасност прети са свих страна, у 55. од Перишића. Звездини играчи покушавају да се на све начине извуку из овог челичног загрљаја, па се с времена на време и покуша нешто, највише преко Марина.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ВИДЕО: Навијачи Звезде спремни за меч - песме, пиво и добра забава

Новајлије Ван Пара и Гарсије слабо се сналазе, олако губе лопте и дуеле, Павков делује одсечено. Најагилнији је Жандер мада и брзоплет па из солидне позиције у 60. минуту слабо шутира. Чим се учинило да је притисак мало попустио, уследили су нови, жесток налети домаћина. Право је чудо како у 65. Бајерн није дуплирао предност. Агилан је био хрватски репрезентативац Перишић, иако га је срећа издала када је после лепог лоба погодио пречку. Одбитак се вратио Левандовском да се обрука и са петерца упропасти зицер.

Замало да стигне казна. Прву, одличну прилику Звезда је направила у 77. минуту, Марко Марин добија одличну лопту и из његове позиције, са 16 метара „кифлом“ гађа тик поред стативе. Иако се Нојер испружио колико је дугачак, не би стигао ову лопту да је била мало прецизнија. Штета, јер снови о могућем, истина незаслуженом подвигу срушени су убрзо, у 80. минуту. Левандовски се коначно нашао на правом месту да се ушуња и казни неодлучност Гобељића и превари Борјана – 2:0.

Бар да је тако остало, много би лепше изгледало. У судијској надокнади наивно је примљен и трећи гол, Милер је као лисац, уз асистенцију Алкантаре, преварио читаву одбарни и Борјана за коначних 3:0.

ПОШТОВАЊЕ ЗА МАРИНА

КОЛИКО Немци поштују противничке играче који су играли у њиховом националном тиму, видело се код представљања тима Црвене звезде, непосредно пре утакмице. Када је званични спикер изговорио име Марка Марина, одмах је додао је био бивши репрезентативац Немачке а са трибина су се чули аплаузи.

БОРЈАН ПРВИ НА ЗАГРЕВАЊУ

СКОРО сат времена пре почетка утакмице, први је од свих играча на терен изашао Милан Борјан. Голман црвено-белих и његов тренер Душан Гашић су поранили и почели са вежбама, петнаестак минута касније изашли су и остали изабраници Владана Милојевића, тачмно у 20.17 часова. У 20.22 на терену су се уз бубњаву и звук хумне улетели и играчи Бајерна. „Алијанц арена“ тада је била до пола напуњена, али до почетка утакмице у 21 час, сви су били на својим местима.

СЕЋАЈУ СЕ АУМАНА
НА програму Бајернево телевизије, у уводу прес меч, приказан је прилог у којем је био подсетник на све прошле утакмице са Црвеном збездом. Најдужи осврт односио је на реванш дуел из 1991. на „Маракани“ и кадар када су Аугенталер и Ауман заједничким сагама постигли ауто-гол.