Фудбалери Болоње победили су данас на гостовању Брешу са 4:3, у утакмици трећег кола италијанског првенства и попели се на друго место на табели.

Бреша је повела преко двоструког стрелца Алфреда Донаруме, који је постигао голове у 10. и 19. минуту. Гол за Болоњу постигао је Матија Бани у 36, а два гола предности домаћима вратио је Андреа Чистана у 42. минуту.

Болоња је после тога постигла три гола, прво је био стрелац Родриго Паласио у 56. минуту, Андреа Поли изједначио је у 60. минуту, а победоносни гол постигао је Рикардо Орсолини у 80. минуту.

Болоња је сада друга на табели са седам бодова, а Бреша је 13. са три бода.

Фудбалери Спала победили на свом терену Лацио са 2:1.

Гости из Рима повели су 17. минуту, а стрелац је био Ћиро Имобиле из једанаестерца. Спал је изједначио у 63. минуту голом Андрее Петање, а прву победу у сезони домаћима донео је Јасмин Куртић у другом минуту надокнаде времена.

Спал са три бода заузима 14. место, док је Лацио осми са четири бода.

Каљари је остварио прву победу у првенству, након што је као гост био бољи од Парме са 1:3, а Аталанта је на гостовању победила Ђенову.

Касније играју Рома-Сасуоло и Верона-Милан.