Нова бура у српском фудбалу. Кренуло је све још у петак са скандалозном раекцијом тренера Војводине Ненада Лалатовића да би се завршило “чудном” победом Звезде против Инђије.

О арбитру утакмице на стадиону “Рајко Митић”, Игору Стојиљковићу, у наредним данима ће се много причати. Пре свега због грешке коју је направио у 87. минуту, при вођству гостију са 1:0, када је частио црвено-беле једанаестерцом иако је Алекса Вукановић фаулиран ван шеснаестерца.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: СУДИЈА ДАРИВАО ШАМПИОНА: Звезда после два пенала у финишу направила преокрет против одличне Инђије

Међутим, није ово Стојиљковићу први пут да се нашао на удару јавности због пенала који је досудио у корист Звезде. О њему се писало и пре месец дана, због “вечитог дербија” између омладинских селекција Звезде и Партизана.

Стојиљковић је тада, при резултату 0:0, средином првог полувремена досудио једанаестерац за црвено-беле, мада се ни на успореном снимку не види јасно због чега. Тада су се жалили млади фудбалери Партизана, а убрзо и навијачи на друштвеним мрежама.

Тај меч је завршен резултатом 1:1, пошто је погодак Новаковића са беле тачке анулирао Ђурковић у самом финишу утакмице.