ПАРТИЗАН је вечерас славио на “Карађорђу”. Изабраници тренера Саве Милошевића су “тројком” у мрежи домаћег Пролетера начинили одличну увертиру пред наставак такмичења у Лиги Европе и, утисак је, ухватили ритам у правом тренутку - 3:0 (0:0). Сав посао урадили су у другом полувремену када су се у стрелце уписали Тошић, Садик и “дебитант” Марковић, и овацијама испраћени са терена.

Кренули су “црно- бели” силовито, загосподарили тереном и ставили на старту до знања да их у одмеравању са домаћим Пролетером занима само тријумф. Међутим, једнако снажно одупирали су се фудбалери са “Слане баре”, одлично распоређени покривајући сваки прилаз Петрићевом голу. Покушавали су Здјелар и Натхо да пронађу најистуренијег Садика, Стевановић и Тошић су креирали акције које су, међутим, остајале без завршног паса. Изостали су и употребљиви центаршутеви па је узбуђења пред голом домаћина било на кашичицу. Недостајао је Партизану повређени Сума.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Пролетер-Партизан 0:3

Имао је прилику Милетић, који је пас Натха проследио замало поред стативе, Садик је такође из изгледне позиције циљао поред оквира гола, а шансу је пропустио Шћекић, који је после корнера Натха и спуштене лопте Вујачића, гађао преко пречке. Са своје стране, домаћини су запретили у финишу првог дела, када је Новаковић “везао” са голом Марјановића, али је “шпиц” Пролетера циљао поред.

У наставку, изабраници Саве Милошевића су додали гас, конкретније напали што је уродило плодом у 55. минуту. Садик и Тошић су комбиновали, па је популарни Бамби са руба “шеснаестерца” шутирао прецизно у доњи леви угао за мат Петрића и предност Партизана.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МИЛОШЕВИЋ ПРЕД ПРОЛЕТЕР: Изузетно је важно да победом наставимо сезону

Одмах затим, Садик је имао прилики, био сам испред Петрића, преварио га “лажњаком” али и прекомбиновао, па је из скраћеног угла погодио стативу. Овације навијача Партизана уследиле су и пар минута након тога када је на терен уместо стрелца Тошића ушао Лазар Марковић.

То је унело додатну енергију гостујућем тиму па се центарфор Партизана искупио за промашај у 73. минуту. Тада је сјајним Садик себи створио позицију и прецизним ударцем ефектно матирао Петрића.

Тачку на успех, ставио је “резервиста” и “дебитант”, Лазар Марковић који је у 78. минуту поставио коначних 3:0, пошто је завршио акцију Натха.

Стрелци: Тошић у 55., Садик у 73. и Марковић у 78. минуту Нови Сад. Стадион: “Карађорђе”. Гледалаца: 3.000. Судија: Бојан Николић (Крагујевац)6. Помоћници: Ненад Курчубић и Срђан Минић.
ПРОЛЕТЕР: Петрић 6, Танасин 6, Лукашевић 6, Андрејевић 6, Ковачевић 6, Пејић 6 ( од 55. Балабановић), Јовановић 6, Чоловић 6,5, Новаковић 6( од 63. Рушевић), Бабић 6 ( од 60. Радиновић), Марјановић 6.
ПАРТИЗАН: Стојковић 7, Милетић 6,5, Вујачић 6,5, Павловић 6,5, Брежанчић 6,5, Здјелар 7, Шћекић 7, Стевановић 7 ( од 83. Ивановић), Натхо 7, Тошић 7,5,( од 62. Марковић 7,5) Садик 7,5 ( од 73. Такума 7).
Жути картони: Танасин (Пролетер), Натхо (Партизан)