Фудбалери Борусије Дортмунд победили су данас на свом терену Бајер Леверкузен са 4:0 у једном од дербија четвртог кола немачке Бундеслиге.

"Милионери" су од првог минута били изузетно мотивисани да се искупе навијачима за пораз од Унион Берлина у претходном колу, па су се шансе пред голом Лукаша Храдецког.

Водећи гол за Борусију постигао је Пако Алкасер у 28. минуту, да би Марко Ројс у 51. повисио на 2:0 после проигравања Џејдона Санча.

Борусија је преко Рафаела Гереирау 83. минуту дошао до 3:0, а коначан резултат на стадиону Вестфален поставио је Ројс у 90.

Херта ни после четвртог кола Бундеслиге не зна за тријумф, пошто су данас у гостима изгубили од Мајнца са 2:1.

Мајнц је повео голом Робина Кваисона у 40. минуту, да би српски репрезентативац Марко Грујић у 83. погодио за изједначење.

Домаћин је ипак преко Сент Џуста у 88. минуту дошао до првог тријумфа у сезони.

Мајнц је 16. са три бода, док је Херта последња, 18. са једним бодом.

Аугзбург је са 2:1 победио Ајнтрахт из Франкфурта, док је Борусија Менхенгладбах у гостима с 1:0 славио против Келна, а Вердер је са 2:1 био бољи од Унион Берлина.