Фудбалери Ливерпула победили су данас на свом терену Њукасл са 3:1, у утакмици петог кола Премијер лиге.

Њукасл је повео на Енфилду већ у седмом минуту голом Џетра Вилијемса, али је Ливерпул до краја полувремена преокренуо резултат погоцима Садиа Манеа у 28. и 40. минуту. Коначан резултат поставио је Мохамед Салах у 72. минуту.

Ливерпул је и даље непоражен и са 15 освојених бодова је први на табели Премијер лиге, док је Њукасл на 16. месту са четири бода.

Фудбалери Ливерпула у наредном колу гостују Челсију, а Њукасл дочекује Брајтон.

Фудбалери Тотенхема победили су данас на свом стадиону Кристал Палас са 4:0, док је Челси у гостима са 5:2 славио против Вулверхемптона у утакмицама петог кола енглеске Премијер лиге.

Тотенхем је пред својим навијачима успео да заустави Кристал Палас и нанаесе му други пораз у сезони. Најзаслужнији за тријумф био је Хеунг-Мин Сон, који је први пут мрежу затресао у 10. и 23. минуту, док се у листу стрелаца уписао и Ерик Ламела у 42.

Други гол за Тотенхем, био је део левог бека Кристал Паласа Патрика Ван Анхолта у 21. минуту.

Тотенхем је трећи са осам бодова, док је Кристал Палас с једним мање на 11.

Челси је на гостовању против Вулвса до тријумфа дошао лакше него што се очекивало, а јунак победе био је Тами Ејбрахам који је постигао хет-трик.

Гости из Лондона повели су у 31. минуту поготком Фикаја Томорија, да би Ејбрахам 34. повисио на 2:0.

Исти играч је само седам минута касније постигао свој други гол, да би практично питање победника решио у 55. минуту.

Вулверхемптон је заостатак успео да смањи у 69. минуту када је лопта после шута Саиса у руку закачила Ејбрахама и преварила Кепу.

Нови гол за Вулвсе, а свој први у дресу домаћина постигао је Патрик Куртоне у 85. минуту, да би коначан резултат поставио Мејсон Маунт у шестом минуту судијске надокнаде времена.

Челси сада има осам бодова, док Вулверхемптон има три и налази се на 19. месту.

Манчестер јунајтед је с 1:0 победио Лестер, а стрелац је био Маркус Рашфорд у осмом минуту из једанаестерца, док је Саутемптон истим резултатом славио против Шефилд јунајтеда, а Брајтон и Барнли играли су нерешено 1:1.