Фудбалери Јувентуса победили су вечерас Наполи са 4:3 у дербију другог кола италијанске Серије А.

Јувентус је 25 минута пре краја меча имао три гола предности, али је екипа Карла Анчелотија ипак успела да дође до великог изједначења, међутим, славље гостију покварио је Калид Кулибали у другом минуту судијске надокнаде времена када је постигао аутогол.

Шампион Италије повео је голом Данила, који је само неколико секунди пре тога ушао у игру, да би на 2:0 повисио Гонсало Игуаин у 19.

Кристијано Роналдо је у 62. минуту повисио вођство Јувентуса, али од тог тренутка "стара дама" као да није постојала на терену.

Наполи је прво смањио заостатак преко Констатиноса Маноласа у 66. минуту, да би два минута касније Ирвинг Лосано довео свој тим до 2:3.

Изједначујући погодак за вицешампиона италије постигао је Ђовани ди Лоренцо у 81. минуту.

У завршници сусрета Јувентус је ипак притискао, а на крају се то исплатило у 92. минуту, када је Кулибали после центаршута Паула Дибале лоше захватио лопту и проследио је у своју мрежу.