Фудбалери Војводине победили су у гостима екипу Пролетера 1:0, у утакмици шестог кола Супер лиге Србије.

Једини гол на мечу који је одигран на "Карђордју" постигао је Огњен Ђуричин у 13. минуту. Дринчић је послао пас из прве ка Дјуричину, који је ушао у шеснаестерац, прошао поред двојице играча Пролетера и савладао голмана Петрића.

Екипа Ненада Лалатовића је и даље прва на табели домаћег шампионата са 16 бодова, док је Пролетер остао на два освојена бода и налази се на претпоследњем, 15. месту.

Фудбалери Вождовца су на свом терену славили против Младости са 2:0.

После центаршута Немање Николића, Александар Јевтић је главом погодио мрежу Младости у 43. минуту и донео предност својој екипи, док је коначан резултат поставио капитен Стефан Пуртић на асистенцију Алена Машовића.

Вождовац је тренутно седми на табели са седам бодова, док је Младост на 12. позицији са два бода мање.

Фудбалери Рада су истим резултатом на свом терену били бољи од Мачве. Голове су постигли Милан Јагодић у 26. и Марко Николић у 91. минуту. Рад је уписао другу победу од почетка шампионата и тренутно је на десети на табели са шест бодова, док је Мачва "закуцана" за дно табеле са само једним бодом.

Фудбалери Јавора су на свом терену два пута водили против Напретка, али су на крају одиграли 2:2.

Јавор је повео у деветом минуту голом Николе Петковића, изједначио је Томислав Пајовић у 53, а нову предност домаћем тиму донео је Никола Кувељић поготком у 65. минуту. Коначан резултат поставио је Игор Ивановић у 80. минуту.

Меч у Ивањици на кратко је био прекинут у првом полувремену пошто је на стадиону нестало струје.

Након шестог кола, Напредак је 11. на табели са пет бодова, док је Јавор на 13. позицији са бодом мање.