Фудбалери Челсија победили су у гостима Норич 3:2 у првој суботњој утакмици трећег кола енглеске Премијер лиге.

"Плавци" су на гостовању дошли до првог тријумфа у сезони, а уједно је и тренер Френк Лампард с новим клубом у четвртом мечу сезоне дошао до тријумфа.

Меч је од самог почетка био изузетно динамичан, а водећи гол за Челси постигао је Тами Ејбрахам у трећем минуту, али је Норич већ у шестом изједначио поготком Тода Кантвела на асистенцију Тему Пукија.

Челси је до нове предности дошао у 17. минуту, а овај пут стрелац је био млади Мејсон Маунт. Норич је поново врло брзо успео да узврати, пошто је Пуки у 30. погодио за 2:2.

Победу екипи Челсија донео је Ејбрахам својим другим поготком на утакмици, овај пут у 68. минуту.

Челси је 10. са четири бода, док је Норич 13. са три.

Кристал Паласје шокирао "Театар снова". Екипа коју с капитенском траком на руци предводи повратник у репрезентацију Србије Лука Миливојевић славила је на гостовању Манчестер јунајтеду 2:1.

Кристал Паласу је ово први тријумф у сезони, после пораза у претходном и ремија у првом колу.

Гости из Лондона повели су у 32. минуту из прве прилике и то после једне дубинске лопте. Џефри Шлуп је надскочио Линделефа и спустио лопту Џордану Ајуу, који је изашао сам испред Давида Де Хее и рутински га савладао.

Манчестер јунајтед је и после примљеног гола притискао ривала, покушавао да дође до преокрета. Прво је идеалну прилику за изједначење имао Маркус Рашфорд у 69. минуту из једанаестерца који је скривио Миливојевић, али је Енглез погодио стативу.

Деловало је да ће екипа Оле Гунара Солскјера, ипак, успети да избегне пораз после гола Данијела Џејмса у 89. минуту, али је Патрик Ван Анхолт у 93. после контранапада донео тријумф Кристал Паласу.

Јунајтед и Кристал Палас после три меча имају по четири бода.

Вест Хем је такође на гостовању дошао до прве победе у сезони, тријумфовавши 3:1 против Вотфорда.

Голове за Вест Хем постигли су Марк Нобл у трећем минуту из пенала и Себастијан Алер у 54. и 73, док је стрелац јединог поготка за Вотфорд био Андре Греј у 17.

Вотфорд је тако претпео трећи пораз у сезони, па је на зачељу без бодова, док Вест Хем има четири бода.

Фудбалери Саутемптона победили су гостима Брајтон 2:0. Прву победу Саутемптону у новој сезони донели су Муса Ђенепо и Нејтан Редмонд.

Брајтон након овог кола има четири бода, а Саутемптон три.

Победу у гостима уписао је и Лестер који је са 2:1 био бољи од Шефилда. Лестер после три кола има пет бодова, а Шефилд бод мање.

Лестер је повео у 38. минуту голом Џејмија Вардија, изједначио је Оливер Мекбарни у 62, а коначан резултат поставио је Харви Барнс осам минута касније.