Фудбалери Партизана су надомак пласмана у групну фазу Лига Европе.

Црно-бели су на стадиону у Хумској, у првом мечу плеј-офа савладали норвешки Молде 2:1, иако су гости водили од 43. минута. Стрелци за екипу Сава Милошевића били су Сума и Тошић.

20:37 - САСТАВИ

Партизан: Стојковић – Милетић, Вујачић, С. Павловић, Урошевић – Здјелар, Шћекић – Тошић, Сума, Стевановић – Садик.
Клупа: Н. Стевановић, Натхо, Л. Павловић, Асано, Брежанчић, Ожеговић, Лутовац.

Молде: Кранинкс – Харалдсејд, Бјернбак, Габријелсен, Форен – Хусеин, Аурснес - Хестад, Ејкрем, Кнудсон - Джејмс.
Клупа: Ранмарк, Сјелстад, Мострем, Елингсен, Винго, Боли, Омоиђуанфо.

21:00 - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО

Меч у Хумској је почео нападом гостију, који су после 90 секунди игре дошли до првог корнера, после којег није било опасности по гол Стојковића. Малишани на западној трибини пружају громогласну подршку на почетку меча.

21:05 - НАЈМЛАЂИ ПРВИ ПРЕТИ

У шестом минуту први шут ка голу је упутио Филип Стевановић. Голобради офанзивац Партизана је после комбинације с Тошићем по десној страни ушао у казнени простор и искоса са 15 метара шутирао у добро постављеног голмана гостију.

21:20 - ОДБРАНА СТОЈКОВИЋА

У 12. минуту се истакао Владимир Стојковић. Комбиновали су гости на левој страни, после дуплог паса мало искоса са двадесетак метара је шутирао Ејкрем. Лопта је већ била иза леђа голмана Партизана, који се извио и спречио је да уђе гол.

21:29 - БЕЗ УЗБУЂЕЊА

Прошло је пола сата меча у Хумској, осим по једног шута на обе стране, није било превише узбуђења. Гости су се определили за дефанзивнију варијанту, препустили су лопту и иницијативу фудбалерима Партизан, који круже око дефанзивних блокова Молдеа, али засад без превише успеха.

21:32 - ПРВА ИЗМЕНА

У 33. минуту направљена је прва промена, изнуђена. Уместо повређеног Кнудсона, у екипи Молдеа ће у наставку меча играти Боли.

21:43 - ГОЛ - ВОДЕ ГОСТИ

Молде води голом Болија од 43. минута. Само 10 минута пошто је ушао у игри, фудбалер норвешког тима је искористио неколико лоших дефаннзивних реакција црно-белих и казнио их на најсуровији начин. Наизглед безазлена акција гостију, завршена је голом. Неколико пута су дефанзивци Партизана закаснили за корак да пресеку напад ривала и на тај начин испадањем проузроковали померање линија тима, што је узроковало више простора по левој страни. Лопта је доша до Болија, који је избацио Милетића и Вујачића и искоса са ивице казненог простора шутирао по земљи у ближи угао Стојковићевог гола. Голман Партизана је остао укопан, а лопта се од стативе одбила у мрежу.

21:48 - ГОООООООЛ - СУМА

Партизан одмах долази до изједначења. Тек што је почела надокнада времена, Тошић је стигао једну дубинску лопту по десној страни, ушао у казнени простор и сачекао Суму- Омалени везиста Партизан се одлично снашао, окренуо једног дефанзивца гостију и са десетак метара искоса да десне стране, погодио малу мрежу у контрауглу гола Молдеа.

21:50 - ПОЛУВРЕМЕ

После три минута надоканде времена завршено је првих 45 минута игре.

22:05 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме, Милошевић је оставио Садика у свлачионици, а на терен је послао Ожежговића.

22:21 - СТОЈКОВИЋ БРАНИ, АСАНО У ИГРИ

У првих 15 минута игре у наставку меча није било узбуђења, да би практично ни из чега гости дошли у прилику да угрозе Стојковића. Оставили су црно-бели нешто више простора на средини терена ривалу, лопта је отишла са центра у простор ка Џејмсу, који је шутирао искоса са десне стране у ближи угао Партизановог гола, али је Стојковић био на месту.

Друга измена код црно-белих, у игри је Асано уместо Стевановића.

22:30 - ДЕБИТУЈЕ НАТКО

У последњих 20-ак минута игру Партизана организоваће најновије појачање Бибрас Натко, који је у 73. минуту ушао уместо Суме.

22:41 - НЕСТВАРАН ПРОМАШАЈ АСАНА

Невероватно је шта је промашио Асано у 79. минуту. Слободан Урошевић је искористио непажњу дефанзиваца Молдеа, пресекао лопту на ивици казненог простор и пошао према истрчалом голману гостију. Покушао је да га савлада, али га је погодио у ногу, после чега је лопта дошла до усамљеног Јапанца, који је са три метра пребацио лопту преко празног гола.

22:43 - ГОООООООЛ - ПАРТИЗАН ВОДИ

Партизан је у 84. минуту крунисао бољу игру у последњих 10 минута. Зоран Тошић је започео и завршио акцију, којом су црно-бели дошли до преокрета. Искусни офанзивац је комбиновао са Асаном на 16 метара од гола гостију на малом простору, Јапанац је одлично упослио Урошевића, који се убацио из другог плана и потом "заврнуо" лопту на петерац где се налазио Тошић, којем није било тешко да је проследи у празну мрежу.

22:53 - ПОБЕДА ПАРТИЗАНА!

После четири минута надокнаде времена, мађарски арбитар је одсвирао крај меча.