Фудбалери Партизана славили су против Рада у петом колу Суперлиге Србије. Двоструки стрелац био је Стевановић који је постизао голове у 65. и 89. минуту, док је у 26. минуту прецизан био Ожеговић.

САСТАВИ ТИМОВА

ПАРТИЗАН: Стојковић - Пешукић, Вујачић, Павловић, Брежанчић - Стевановић, Шћекић, Здјелар, Лутовац - Сума - Ожеговић.

РАД: Марковић - Смиљанић, Николић, Ризнић, Башановић - Шака, Стјепановић - Јагодић, Касалица, Тричковић - Трифуновић.

Детаље са овог меча можете пратити уживо на сајту "Новости".

19:02 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Почео је меч на стадиону Партизана. Са центра су кренули фудбалери Рада, али црно-бели имају иницијативу у уводним минутима и покушавају да угрозе гол Марковића.

Успели су домаћи фудбалери да конкретизују своје идеје у нападу. Ожеговић је у деветом минуту ушао у казнени простор ривала, припретио, али су играчи Рада интервенисали и послали лопту у корнер. Извео га је Брежанчић, био је то добар центаршут. Неколико фудбалера Партизана је било у казненом простору гостујућег тима, али нико није успео да захвати ту лопту.

Рад тражи шансу из контри, у 15. минуту могли су момци у плавим дресовима и до вођства, али је Павловић сјајно уклизао и избацио лопту у корнер. Наставља се иницијатива Партизана. Брежанчић је центрирао за Ожеговића, али је Марковић ухватио ту лопту.

Покушао је Шћекић у 21. минуту да из даљине изненади голмана Рада, али је његов шут изблокиран.

ГООООООЛ - ПАРТИЗАН ВОДИ ОД 26. МИНУТА
Исплатила се црно-белима иницијатива од почетка утакмице. Лутовац је упутио центаршут скоро из корнера, а Ожеговић надвисио свог чувара у скоку и затресао мрежу главом.

Док је Рад још увек без конкретне шансе на овом мечу, Партизан ни после постигнутог поготка не престаје да врши притисак на одбрану ривала. Ожеговић прави највише проблема клубу са Бањице.

Први жути картон на утакмици добио је Смиљанић због неопрезног старта у 35. минуту.

Наставља Ожеговић да задаје главобољу гостима. Чак четири шансе црно-белих у првом полувремену биле су његово "дело". Старт Стјепановића над нападачем Партизана санкционисан је жутим картоном у 45. минуту. Остао је Ожеговић на трави, али се убрзо придигао.

После једног минута надокнаде завршено је прво полувреме. Резултат је 1:0 у корист домаћина.

20:08 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме на стадиону у Хумској. Нема још увек промена у саставима у односу на почетак утакмице.

Имали су црно-бели шансу за гол већ на старту другог дела игре. Досуђен је индирект за домаћина у 46. минуту, а голман Рада је добио жути картон због задржавања игре. Ожеговић је само пипнуо лопту, а Сума шутирао директно на гол. Ипак, његов покушај је изблокиран, а лопта се одбила до Здјелара, чији шут је одбранио Марковић.

Нова гужва пред голом Рада у 51. минуту. Брежанчић је центрирао из корнера са десне стране, али нико од нападача Партизана није успео да захвати лопту и пошаље је у мрежу. Само два минута касније млади Стевановић је предриблао двојицу играча у плавим дресовима, шутирао са ивице шеснаестерца, али преко пречке.

У 62. минуту велика прилика за Партизан. Сума је сјајно центрирао са десне стране, Ожеговић је на правом месту, али погађа стативу.

ГООООООЛ - ПАРТИЗАН ПРЕКО СТЕВАНОВИЋА ДУПЛИРА ПРЕДНОСТ

Наставили су црно-бели у истом ритму и у наставку утакмице. Лопта је стигла до Стевановића, који је после соло продора шутирао у даљи угао и дуплирао предност Партизана.

После примљеног гола, уследила је измена у редовима екипе са Бањице, Коваленко је ушао уместо Ризнића. Реаговао је и тренер домаћина, Суму је заменио Павловић.

У наставку утакмице, Лакчевић претрчава по десној страни, упутио је лопту ка шеснаестерцу, где се налазио Павловић, али је његов шут изблокиран, те се резултат на семафору није мењао.

Нова измена у Раду, игру напушта Шака, а мења га Буснић. Још једна измена извршена је у 81. минуту, Умар Садик заменио је стрелца првог гола, Ожеговића.

У нешто мирнијем ритму протичу последњи минути утакмице, Партизан и даље контролише ситуацију. У 86. минуту, Садик добија жути картон.

ГООООЛ - СТЕВАНОВИЋ ДВОСТРУКИ СТРЕЛАЦ

У 89. минуту Партизан после сјајне акције стиже до трећег кола. Лакчевић је прошао по десној страни и центрирао, а лопта стигла до Стевановића, који се сјајно снашао и по други пут савладао голмана Рада и потврдио победу Партизана.