Фудбалери Борусије из Дортмунда убедљивом победом су почели нову сезону у Бундеслиги, пошто су на свом терену били бољи од Аугсбурга са 5:1.

Аугсбург је повео већ у првом минуту голом Флоријана Нидерлехнера, али то није уздрмало играче Борусије који су само два минута касније узвратили преко Пака Алкасера.

Тим резултатом се отишло на одмор, а потом је домаћи тим за само осам минута решио питање победника на овом мечу.

Прво је Санчо погодио мрежу Аугсбурга у 51. минуту, потом Марко Ројс у 57. и на крају Алкасер у 59. минуту. Тачку на овај меч ставио је Јулијан Брант у 82. минуту.

Фудбалери Бајер Леверкузена су на свом терену славили против Падерборна са 3:2, Фрајбург је победио Мајнц са 3:0, Фортуна је изненадила Вердер у гостима и славила са 3:1, док је Волфсбург на свом терену победио Келн са 2:1.

Касније данас састају се Борусија Менхенгладбах и Шалке.

Фудбалери Бајерна из Минхена јуче су одиграли 2:2 са Хертом.