После великог подвига у Копенхагену и обезбеђеног пласмана у групну фазу Лиге Европе, фудбалери Црвене звезде морали су привремено да "слете" до Суботице, пре него што покушају да се другу годину заредом нађу у елитној Лиги шампиона.

Црвено-бели су у гостима победили Спартак (2:3) иако је домаћин дошао до раног вођства. Туфегџић је затресао мрежу Борјана у шестом минуту, а Вулић је поравнао резултат у 37. Нерешено на крају полувремена.

Преокренули су гости резултат голом Симића у 49. минуту, али се за ново изједначење побринуо Дунђерски у 80. Тачку на овај меч ставио је Томане у 84. минуту, својим првим поготком у дресу шампиона Србије.

САСТАВИ ТИМОВА

СПАРТАК: Остојић - Дунђерски, Оташевић, Текијашки, Милошевић - Јочић, Марчић - Младеновић, Туфегџић, Денковић - Шормаз.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Милуновић, Панков, Родић - Јевтовић, Петровић, Вулић, Симић - Крстовић, Томане.

20:00 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Свега неколико секунди након судијског звиждука за почетак меча требало је Црвеној звезди да дође испред гола домаћина. Јевтовић се нашао сам пред Остојићем, али је голман Спартака одбранио зицер. Лопта се одбила у корнер, али црвено-бели нису успели да припрете из прекида.

ГООООООЛ - СПАРТАК ВОДИ ОД ШЕСТОГ МИНУТА
Казнили су Суботичани промашај гостујућег тима. Лазар Туфегџић се нашао у шанси, шутирао је кроз ноге Милуновићу и сместио лопту у Борјанову мрежу. То је први гол који је шампион Србије примио у овој сезони у домаћем првенству.

У 15. минуту Вулић је извео прекид за Црвену звезду, упослио Милуновића који је покушао главом да савлада Остајића, али је голман Спартака у досадашњем току меча изузетно опрезан и фокусиран.

Поново су Суботичани могли експресно да казне пропуштену шансу црвено-белих. Борјан је изашао предалеко од свог гола да интервенише, али су Звездини дефанзивци успели да избију лопту и спрече нови гол у својој мрежи.

Одличан пас Јевтовића за Симића у 27. минуту могао је бити крунисан изједначењем, али је голман домаћег тима још једном био на висини задатка и "скинуо" нови зицер. "Висио је гол у ваздуху" и два минута касније када је Јевтовић упутио одличан шут на гол ривала, али је Оташевић интервенисао главом са гол линије.

Преузели су иницијативу црвено-бели, дуго није било прилике за Спартак.

ГООООООЛ - ВУЛИЋ ПОРАВНАВА РЕЗУЛТАТ У 38. МИНУТУ
Феноменалан погодак Милоша Вулића! Звездин фудбалер се у 38. минуту определио за шут на гол са ивице шеснаестерца. Остојић је овога пута био немоћан.

До краја полувремена видели смо још једну добру шансу за гол. Туфегџић је покушао главом, али је Борјан био на правом месту. Први део игре завршен је резултатом 1:1.

21:02 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме. Владан Милојевић је направио прву промену у саставу, док у постави Спартака још увек нема измена. Код црвено-белих Жандер је ушао у игру уместо Родића.

ГООООООЛ - СИМИЋ СЕ ИСКУПИО ЗА ПРОМАШЕН ЗИЦЕР
Играо се 49. минут утакмице када је Томане пробио по десној страни, али је несебично вратио лопту назад до Симића који је сместио лопту у мрежу. Искупио се тако за промашени зицер у првом полувремену, али је имао доста среће јер се лопта од стативе одбила у гол.

Нова измена Милојевића - Вукановић је заменио Крстовића у 55. минуту.

У 60. минуту Шормаз је имао прилику за ново изједначење. Изборио се за пријем лопте у шеснаестерцу Борјана поред Панкова, али је његов шут на гол штопер Звезде изблокирао.

Умало да Текијашки поравна резултат у 65. минуту. Ишла је лопта под пречку, али је Борјан одлично одреаговао и послао лопту преко гола у корнер, после којег Спартак није успео да припрети.

Ево и прве измене у редовима Спартака. Гојков је ушао у игру уместо Младеновића у 70. минуту. Милојевић је био приморан да изврши последњу промену за вечерас. Уместо повређеног Петровића на терену је Иванић.

Поново Туфегџић прави проблем одбрани Црвене звезде. Добио је лопту у шеснаестерцу ривала, шутирао искоса са десне стране, а лопта је окрзнула другу стативу. Била је то одлична шанса за изједначење у 76. минуту.

ГООООООЛ - ДУНЂЕРСКИ ПОРАВНАВА РЕЗУЛТАТ У 79. МИНУТУ
Није Борјан очекивао да ће Дунђерски шутирати из велике даљине. Ипак, био је то снажан шут, па голман Црвене звезде, упркос томе што је имао лопту на руци, није успео да одбрани.

ГООООООЛ - ТОМАНЕ У 84. МИНУТУ ПОСТИЖЕ СВОЈ ПРВИ ГОЛ ЗА ЗВЕЗДУ
Добра асистенција Гајића и још бољи шут главом Томанеа - тако су гости дошли до новог вођства.

Имали су домаћи одличну шансу у наставку, али је Жандер главом "скинуо" лопту са гол линије. Ни нови покушај Дунђерског из велике даљине није уродио плодом у 89. минуту.

После три минута надокнаде одсвиран је крај утакмице у Суботици. Црвена звезда је на гостовању Спартаку славила резултатом 3:2.