ПАРТИЗАН је преживео Малатију. Пролаз се пише и шири осмехе, све остало може и требало би да иде под лупу уочи плеј-офа Лиге Европе. Дошли су црно-бели у Малатију са лепом предношћу из првог меча и сијасет промашених прилика, а вечерас су до последњег тренутка стрепели и то без конкретнијих дејстава ка голу Фарнола. На крају широм подигнуте руке и још само један степеник до Лиге Европе - 1:0 (1:0).

Све лоше што може да се догоди у утакмици попут ове у Малатији Партизану се догодило већ у 7. минуту када је Акбаш са своје половине послао дубинску лопту ка Јаховићу. Поред спремних Остојића и Павловића на ивици шеснаестерца се потпуно непотребно и крајње нерезонски појавио Стојковић, Јаховић га је пребацио, затресао мрежу и повео утакмицу баш у оном смеру који су црно-бели желели да избегну.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ МЕЧА У МАЛАТИЈИ: Партизан упркос поразу обезбедио плеј-оф за улазак у Лигу Европе

“Рањавање” самопоуздања Милошевићевих пулена је од тог момента па све до финиша првог дела игре било приметно приликом сваког налета Малатије и у дуел игри. Дефанзивци су често били приморани да улазе у крило Стојковића, Здјелар и Шћекић су били далеко од ауторитета за ривала од пре седам дана, док су у истуренијем делу тима само Сума и Садик деловали као реална нада Партизана.

Асано је имао зицер када је компликовао у 15. минуту и послао лопту високо преко гола, да би од тренутка био “под ручном” и без идеје како да унесе немир у домаћи тим. Зоран Тошић се нудио и покушавао, ипак, учинак му је био занемарљив највише због непрецизних пасова. Са Сумом који је рационално користио лопту и простор и Садиком код кога је фудбалски реквизит стално био као “у сефу” Партизан ипак није могао да продише и покуша већ у првом полувремену да смири и противника и публику.

Са друге страна тројка која је у Београду изненађујуће грејала клупу (Јилдирим, Гиљерме, Торе) је представљала оно везивно ткиво без којег је Малатија у Хумској у највећем делу утакмице деловала као “Бамби на леду”. Тореова брзина и замисли су могли скупо да коштају Партизан већ у 20. минуту, када је лопта после његовог центаршута погодила Павловића у ребро, па у руку, а Kавано је исправно проценио да се не ради о ситуацији која би домаћину требало да донесе пенал.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Малатија у знаку фудбала, редови за карту за меч против Партизана

Партизан је много сигурније и смиреније ушао у друго полувреме, уз утисак да су и фудбалери после силовитог кидисања у првих 45 минута изгубили доста снаге и енергије. Ипак и при таквом односу снага Малатија је била ближа другом голу, него Партизан изједначујућем који би ставио тачку на драму. Најпре је Чалалеа у 59. минуту у последњи час изблокирао Остојић, да би у 78. минуту Владимир Стојковић бравуром у његовом стилу спречио штопера Мина Мезу да дуплира предност турског тима. Прошли су црно-бели и кроз прави мали пакао у надокнади дугој седам минута, али је Страхиња Павловић као и током целе утакмице неустрашиво командовао одбраном и учинио да епитет играча утакмице повеже са елиминацијом фанатично борбених Турака.

ФЛАШОМ НА СТОЈKОВИЋА
НАВИЈАЊЕ у добро попуњеној “Малатија арени” је било коректно и бучно током целе утакмице. Мрља на подршку жуто-црвенима бачена је у 59. минуту када је флаша са водом полетела ка Владимиру Стојковићу, али га је срећом промашила. Kасније, у финишу утакмице, су ка голману Партизана летели и упаљачи.
Једина прозивка на рачун Партизана и Србије виђена је пре почетка утакмице. Тада су највернији навијачи Малатије са јужне трибине раширили две огромне турске заставе, а између њих заставу са ликом султана Мехмеда другог који је 1453. покорио Цариград.

МАЛАТИЈА - ПАРТИЗАН 1:0 (1:0)
СТРЕЛАЦ: Јаховић у 7.минуту. Стадион: “Малатија арена”. Гледалаца: 17.000. Судија: Kрис Kавано (Енглеска) 7.
МАЛАТИЈА: Фарнол 7, - Чебаке - (од 11. Чагиран 6,5), Мина Меза 7, Акбаш 7, Kаш 6,5-  Чалале 6, Јилдирим 7 - Торе 7,5, Гиљерме 7 (од 74. Тозлу -), Бифума 7,5 (од 68. Фофана -) - Јаховић 7.
ПАРТИЗАН: Стојковић 7 - Н. Р. Милетић 6, Остојић 7, С. Павловић 8, Урошевић 7,5 - Здјелар 6,5 , Шћекић 6,5 - Тошић  6 (од 71. Лутовац -), Сума 7 (од 82. Л.Павловић -), Асано 6 - Садик 7 (од 90+6 Ожеговић -).
Играч утакмице: Страхиња Павловић (Партизан)