Фудбалери Црвене звезде савладали су Јавор са 2:0 на отварању нове сезоне Линглонг Суперлиге Србије на стадиону "Рајко Митић".

Голове су постигли Бранко Јовичић у 28. и Ел Фарду Бен, који је у 45. минуту погодио једанаестерац.

19:30 - САСТАВИ

Стадион: Рајко Митић.

Судија: Лазар Лукић.

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан - Стојковић, Милуновић, Бабић, Жандер - Јовичић, Иванић - Јевтовић, Марин, Бен - Павков.

Јавор (4-2-3-1): Јеврић - Ђерић, Колаковић, Амановић, Јевремовић - Пишчевић, Кувељић - Долмагић, Петковић, Марковић - Мркаић.

20:06 - ПОЧЕО ЈЕ МЕЧ ИЗМЕЂУ ЗВЕЗДЕ И ЈАВОРА

Кренула је утакмица на Маракани. Слаба посета, далеко испод очекиване и далеко мање од утакмице против Судуве. Прилику да дебитује за црвено-беле добио је леви бек из Бразила, Жандер, а у стартну поставу се вратио Филип Стојковић, док је прилику добио и Милан Јевтовић. Он се нашао у везном реду уместо Душана Јованчића, па ће Мирко Иванић имати нешто другачију улогу него иначе - у средини, уз Јовичића, уместо на левом крилу.

20:11 - ДВЕ ДОБРЕ ШАНСЕ ЗА ЗВЕЗДУ

Одлична прилика за Црвену звезду после корнера у 4. минуту. Високо је скочио Милуновић на петерцу Јавора, тукао је главом, али - поред гола. Срећа за госте, као и два минута касније. Одлична акција Јевтовића и Марина, али је шут Звездиног капитена спољним делом копачке био за мало непрецизан. Покушао је Павков да скрене лопту у мрежу, међутим, био је "кратак".

20:18 - БОРЈАН БРАНИ ПОКУШАЈ ПЕТКОВИЋА

Ивањичани су могли у 12. минуту до предности. Слободан ударац је опасно изведен и после одбитка је покушао Петковић, међутим је Борјан успео да одбрани тај неугодни покушај и Јавор је добио корнер, али су само "вратили" лопту Звезди.

20:26 - АПЛАУЗИ ЗА ЖАНДЕРА

Први аплаузи за Жандера. Нови леви бек је добро центрирао, "пронашао" је Павкова, који је шутирао главом - поред гола. Јавор покушава углавном из прекида.

20:34 - БОМБА ЈОВИЧИЋА, ЗВЕЗДА ВОДИ

ГОООЛ! Води Црвена звезда 1:0 од 28. минута поготком Бранка Јовичића ударцем из прве са 15 метара. Лепо га је уочи Марин после акције из корнера. Очекивао се центаршут, али је уследило додавање по земљии онда лепотица повременог репрезентативца Србије.

20:38 - МОГАО ЈЕ ЈАВОР ДО ИЗЈЕДНАЧЕЊА

Прилика за Јавор! Могло је да се деси експресно изједначење. Долмагић се нашао у стоодстотној шанси, био је испред Борјана, мало искоса са десне стране и тукао право у голмана Звезде.

20:44 - НЕСТВАРАН ПРОМАШАЈ БЕНА

Бен је имао колосалну шансу у завршници првог полувремена, успео је да побегне одбрани Јавора и да изађе сам пред голмана Јеврића, затим је и њега обишао и онда промашио читав гол. Минут касније и Павков на асистенцију Јевтовића погађа спољни део мреже.

20:52 - ЂЕРИЋ ЦРВЕНИ КАРТОН, БЕН СА ПЕНАЛА ДОНОСИ ЗВЕЗДИ - 2:0

Пенал за Звезду и други жути картон за Ђерића, који је оборио Бена у стопостотној шанси! Сигуран је Бен с беле тачке - 2:0 за Звезду. Одлетео је Јеврић у своју десну страну, а Бен је послао лопту по средини гола. И то је било све у првом полувремену сигурна предност шампиона Србију

21:17 - ВАТРОМЕТ НА СЕВЕРНОЈ ТРИБИНИ

Велики ватромет на северној трибинина старту другог полувремена, као да су новогодишњи празници, због чега је судија Лукић привремено прекинуо утакмицу. На Маракани је званично вечерас 6.112 гледалаца.

21:19 - СТРАШАН ПРИТИСАК ЗВЕЗДЕ, РЕЂАЈУ СЕ ШАНСЕ, АЛИ ЈАВОР СЕ ГРЧЕВИТО БРАНИ

И друго полувреме почело је шансом за Звезду, Још једном су Јевтовић и Павков извели акцију: центаршут са стране и ударац главом шпица Звезде, ипак, то је и овог пута отишло поред гола. Бен је опробао ударац са дистанце, али је лопта ишла право у Јеврића, који је лако ухватио. Силовит притисак Звезде.

21:33 - ЗВЕЗДИНА ОПСАДА ГОЛА ЈАВОРА

У другом полувремену се углавном игра пред казненим простором Јавора, гости своје прилике вребају из контра напада, али пречесто је њихових фудбалера премало на противничкој половини, па се тежиште игре врати на њихову половину.

21:42 - ПОСЛЕДЊИХ ДЕСЕТ МИНУТА

Темпо игре је мало опао, Јавор се више не брани, чак шта више Ивањичани долазе у ситуацију и да запрете рицалу, који има играча више, али и задовољан је резултатом.

21:53 - РУТИНСКА ТРИ БОДА ЗА ЗВЕЗДУ

Звезда рутински са пола гаса долази до победе и одличне увертире пред меч у квалификацијама за Лигу шампиона против Хелсиникја - 2:0.