ДРАГАН Стојковић успео је да заустави кризу резултата јер је његов Гвангџоу РФ победио Хенан 2:0 у 15. колу шампионата Кине. Пикси никако није био срећан због последња четири меча без победе у којима је освојио два бода.

Екипа је без најбољег стрелца Захавија реаговала, Душко Тошић је одиграо веома добар меч у дефанзиви, а Израелац Саба је погоцима у 44. (из пенала) и 65. минуту донео заслужен тријумф. Гвангџоу је на половини шампионске трке баш на средини, на деветој позицији са 18 бодова.

Александар Станојевић, нажалост, није успео да прекине црни низ па је код куће забележио и трећи узастопни пораз у серији. Иако је његов Пекинг Рене водио од 2. минута голом Диопа, гости из Далијен Јифанга за осам минута постигли су три гола (Караско 51 пенал, Жи 52 аг, Боатенг 59) и славили 3:1. Станоје је претпоследњи са 11 бодова и дрма му се клупа.