Фудбалери Египта и Нигерије остварили су победе у другом колу Купа афричких нација (КАН).

Египат је у Групи А рутински савладао ДР Конго 2:0, погоцима у првом полувремену. Вођство је донео Ахмед Елмухамади у 25. минуту, а предност је удвостручио Мухамед Салах у 43.

У другом мечу групе Уганда и Зимбабве су ремизирали 1:1, а и на овом мечу оба гола су виђена у првих 45 минута. Уганда је повела преко Квија у 12. минуту, да би пет минута пре паузе поравнао Билијат. Тако је домаћин КАН Египат после два кола обезбедио пласман у нокаут фазу турнира.

У првом мечу Групе Б, Нигерија је минималним резултатом савладала Гвинеју. Једини гол пред свега 10.400 гледалаца у Александрији постигао је Кенет Омеру, 17 минута пре краја утакмице.

И "суперорлови" су изборили другу рунду. У другом мечу у четвртак се састају Бурунди и Мадагаскар.