ВИСОКО полетели,ниско пали. Млада фудбалска репрезентација Србије изгубила је можда најважнији меч на старту Првенства Европе од Аустрије - 0:2 (0:1). "Орлићи" селектора Горана Ђоровића су са пуно амбиција отпутовали у Италију,потајно су се навијачи надали чуду , али од чуда можда не буде ништа овог јуна у Трсту.

Много хваљен,изузетно цењен. , скупо плаћен по својим клубовима. , овај тим изгледа да није био душом , главом и телом на веома важном такмичењу па јенказна стигла.од селекције са.којом смо реактивно лако излазили на крај у квалификацијама за ово ЕП (3:1,0:0).

Аустрија је вила бољи и конкретнији тим. Претили су уз свих позиција из свих оружја и резултат свега је било вођство у 38.минуту када је Канес Волф погодио мрежу,а шведски арбитар тек после асисстенције из ВАР собе признао гол. Пре и после тога наодали су и стварали шансе само Аустријанци.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Србија - Аустрија 0:2

Тек у 50.минуту пробудила се Србија када је Радоњић центрирао лопту са леве стране, а Лука Јовић главом лопту послао само до пречке. После ове шансе голман Србије Радуновић је бранио неке немогуће ударце и шансе Аустрије и у тим тренуцима израстао у спасиоца јер је Србија могла да доживи катастрофу да њега није било испред мреже.

Међутим, промашај године , а можда и целог Првенства Европе које је тек почело виђен је у 71 . минуту. Трагичар је био Немања Радоњић који је успео да промаши празан гол са седам метара пошто му је лопту са.леве стране у срце казненог простора послао капитен Андрија Живковић.

Била је то колосална шанса за 1:1, али је као и лопта отишла високо, високо изнад пречке. Некако су тако симболично у неповрат отишле и шансе Србије макар за ремијем и бодом који би можда био слаба утеха и можда незаслужена награда за,благо речено, лоше издање наше репрезентације.

Судбину "орлића" запечатио је Хорват у 78.минуту голом из слободног ударца. И то са места ван шеснаестерца на којем је Вукашин Јовановић нехотице поломио ногу нападачу Аустрије. После тог прелома су уследиле мучне сцене на терену,још гори су били успорени снимци у тв преносу,па је гол са места прекршаја (такође уследио после ВАР технологије) био нека врста правде на рачун Аустријанаца који сада мирније чекају меч 2. кола у групи са Данском.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: СИН ЋЕ НАДМАШИТИ ОЦА: Кијеза јунак победе Италије на старту Европског првенства

Горану Ђоровићу и његовој селекцији следи сада много тежи посао , јер нас у четвртак од 21 час такође у Трсту чека фаворит групе, репрезентација Немачке.

СРБИЈА - АУСТРИЈА 0:2 (0:1)

СТРЕЛЦИ: Канес Волф у 38. и Хорват у 78.минуту за Аустрију .Стадион "Нерео Роко" у Трсту. Гледалаца: 5.000. Судија: Андреас Екберг (Шведска) 7. Црвени картон: Вукашин Јовановић (Србија) у 78.минуту.

СРБИЈА:  Радуновић 8 – Гајић 6, Миленковић 6, Јовановић 5,5, Богосавац 5,5– Лукић 5,5, Машовић 6 (од 65. минута Ранђеловић -), Пантић 6 (од 60. Рачића -)– Живковић 6, Радоњић 5,5, Јовић 6.

АУСТРИЈА: А. Шлагер 7– Инголич 7, Дансо 7, Пош 7, Улман 7– Лајнхарт 7,5 (од 78. Калајџић -), Љубић 7 (од 83. Балић-) – Хорват 7,5, К. Шлагер 7,5, Волф 8 (од 80. Љубић и -) – Хонсак 7,5.

Играч утакмице : Борис Радуновић (Србија).