Млада фудбалска репрезентација Србије изгубила је данас од Аустрије са 2:0, у првом колу Групе Б на Европском првенству у Италији.

Стрелци у Трсту су били Ханес Волф у 37. и Саша Хорват у 78. минуту.

Аустрија је била боља, имала је много више прилика, иако је и српски тим имао две велике шансе у другом полувремену.

Лука Јовић је погодио пречку, док је Немања Радоњић промашио празан гол.

Вукашин Јовановић је искључен у 75. минуту због старта после којег је Ханесу Волфу поломљена нога.

Друга утакмица првог кола Групе Б између Немачке и Данске почеће у 21.00.

Српски фудбалери ће наредну утакмицу играти у четвртак од 21.00 против Немачке.

18:04 - САСТАВИ

Стадион: Нерео Роко (Трст), Судија: Андреа Екберг

Србија:Радуновић – Гајић, Миленковић, Јовановић, Богосавац – Лукић, Машовић, Пантић – Живковић, Радоњић, Јовић.

Аустрија: А. Шлагер – Инголич, Дансо, Пош, Улман – Лајнхарт, Љубић – Хорват, К. Шлагер, Волф – Хонсак.

18:32 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Утакмица је почела. Што се тиче састава Србије, он је мање-више очекиван, једино је можда мало изненађење предност коју има Ерхан Машовић у односу на Уроша Рачића, али претпоставка је да је то из тактичких разлога пошто се високи везиста сјајно убацује између штопера и диктира игру.

18:38 - МИРАН СТАРТ МЕЧА

Прилично миран почетак меча, без већих узбуђења. Србија је у другом минуту покушала да брзо крене у контру, Радоњић је повукао лопту по левом боку, али је себи дао фор и лако изгубио лопту.

18:48 - УСПАВАНКА У ТРСТУ

И даље је игра веома растрзана у последњој трећини, али Србија се јако лепо сналази у изношењу лопте када Машовић уђе између двојице штопера. И даље без праве шансе на мечу, чак ни удараца из даљине нема...

18:51 - АУСТРИЈА ОПАСНИЈА

Опасна полуконтра Аустрије У 16. минуту. Ханес Волф, који нам задаје велике проблеме на средини терена, залетео се ка нашој одбрани, али је на жртву био спреман Андрија Живковић, вратио се чак до нашег казненог просотра и уз помоћ Миленковића зауставио напад ривала.

18:54 - АУСТРИЈА БЛИЖА ГОЛУ

Оставили смо велики простор Ханесу Волфу у 19. минуту коме у блок нису ушли штопери, Ерхан Машовић или неко од његових саиграча на средини терена, али срећом шут није био у оквир гола. Ни минут касније добар продор Хорвата по десном боку, нико је није закачио.

19:02 - ПРВИ ПОКУШАЈ СРБИЈЕ У 25. МИНУТУ

Прва озбиљнија акција Србије у 25. минуту. Добро су искомбиновали наши играчи, лопта је дошла до Луке Јовића у казненом простору Аустрије, али добро је реаговала и одбрана противничке екипе и отклонила опасност. Минут касније, после прекида са леве стране, Ерхан машовић ја замало закаснио на центаршут који је упутио Андрија Живковић. И даље, ништа конкретно.

19:02 - РАДУНОВИЋ СПАСИО "ОРЛИЋЕ"

Најбоља прилика на мечу и то за Аустријуу 29. минуту! Изгубљена лопта на средини терена, Хорват је повукао брзу контру, додао лопту Шлагеру који је шутирао по средини гола, али је Борис Радуновић феноменално интервенисао и спречио гол!

19:12 - АУСТРИЈА ВОДИ

ГОЛ! АУСТРИЈА ВОДИ! 1:0!Лоша одбрана Србије дошла је на наплату у 37. минуту после консултације ВАР технологије... Хорват је погодио стативу Радуновићевог гола, натрчао је на одбитак Волф и затресао мрежу, али је судија првобитно поништио због офсајда. Аустријанцисе нису бунили, деловало је да ће се игра наставити, али је судија добио сигнал из ВАР собе и обавештен је да је помоћник погрешио, односно да Волф није био у офсајду.

19:19 - КАТАСТРОФАЛНО ПОЛУВРЕМЕ СРБИЈЕ

Отишла је наша млада репрезентација у Италију са великим амбицијама а у првих 45 минута меча против Аустрије нису успели да упуте ударац на гол ривала. Лоша, катастрофална партија, прети да пулене Горана Ђоровића брзо пошаље кући. Јовић, Живковић, Радоњић и екипа заслужено губе од Аустрија - 0:1.

19:41 - ЈОВИЋ ПОГАЂА ПРЕЧКУ

Велика шанса за Србијуу 50. минуту! Најбоља на утакмици.Лука Јовић главом туче, али погађа само пречку после убацивања Радоњића.

19:43 - ШАНСА И ЗА АУСТРИЈУ

Већ у наредној акцији Аустрије после прилике коју је имао Јовић, умало 0:2. Ксавијер Шлагер се нашао очи у очи са Радуновићем, срећом, Аустријанац је лоше шутирао, лопта је отишла преко гола!

19:46 - ОДБРАНА СРБИЈЕ КАТАСТРОФАЛНА

Хонсак у новој шанси, одбрана делује врло лоше... Прошао је Хонсак поред три-четири наша играча, али на правом месту на срећу је Радуновић. Након корнера у шанси и Бош, Србија прелако дозвољава шансе ривалу. Спрема се Рачић да уђе у игру.

19:53 - РАДУНОВИЋ ЈЕДИНА СВЕТЛА ТАЧКА КОД СРБА

Ово је већ невероватно шта све брани Радуновић, Ксавер Шлагер је имао 20 метара простора за спринт, изашао је пред нашег голмана и шутирао у њега.

19:59 - РАДОЊИЋ СЕ ОБРУКАО, ПРОМАШИО ЗИЦЕР

Невероватно! Каква шанса за Србијуу 71. минуту! Одлично је Живковић центрирао са десне стране, лопта је прошла све играче и у петерцу стигла до Радоњића који је са четири метра требало само да је пошаље у мрежу, али је шутирао поред гола!

20:03 - ЦРВЕНИ КАРТОН ЈОВАНОВИЋУ

Тешка повреда Ханеса Волфа после дуела са Вукашином Јовановићем, сломљен му је чланак. Судија проверава да ли је за црвени картон... И показује му директан црвени картон у 74. минуту.

20:11 - АУСТРИЈА ВОДИ 2:0

Аустрија је повела са 2:0. Са места где је Јовановић фаулирао Волфа изведен је прекид, учинио је то Хорват, шутирао је у леви доњи угао. Утисак је да се и голман Радуновић мало збунио том приликом изостала је интервенција и Аустрија има велику предност.

20:16 - АУСТРИЈА ЈУРИ ТРЕЋИ ГОЛ

Катастрофална игра Србије се наставља и са играчем мање, само је питање да ли ће примити још неки погодак изабраници Горана Ђоровића. Ређају се шансе ривала.

20:23 - КРАЈ

Србија је поражена на отварању Европског првенства, али оно што још више брине је катастрофална партија "орлића", који као да нису ни дошли у Трст. Аустрија је славила резултатом - 2:0.