Фудбалери Италије победили су вечерас на свом терену селекцију Босне и Херцеговине са 2:1, у утакмици четвртог кола Групе Ј квалификација за Европско првенство.

Босна је повела поготком Едина Џека у 32. минуту, али је Италија преокренула резултат у другом полуверемену головима Лоренца Инсињеа у 49. и Марка Вератија у 86. минуту.

У истој групи, фудбалери Јерменије победили су Грчку у гостима са 3:2, док је Финска, такође у гостима, славила против Лихтенштајна са 2:0

Италија је прва на табели са 12 бодова, Финска има девет, Јерменија шест, а Грчка и БиХ по четири. На последњем месту је Лихтенштајн без бодова.

Фудбалери Немачке су на свом терену славили убедљиво против Естоније са 8:0 у четвртом колу Групе Ц.

"Голеаду" је започео Марко Ројс у десетом минуту, Серж Гнабри је у 17. повисио на 2:0, а само три минута касније у стрелце се уписао и Леон Горецка. Ту није био крај пошто је Илкај Гундоган у 26. минуту погодио мрежу Естоније са беле тачке, да би у 37. минуту свој други гол на мечу постигао Ројс.

У другом полувремену, у 62. минуту, у стрелце се поново уписао Гнабри, потом и Тимо Вернер у 79, да би коначан резултат поставио Лерој Сане у 88. минуту.

Фудбалери Северне Ирске су у истој групи победили Белорусију у гостима са 1:0.

Северна Ирска је прва на табели са 12 бодова, Немачка има девет уз утакмицу мање, док је трећа Холандија са три бода из два меча. Белорусија и Естонија су без бодова.

Фудбалери Белгије победили су на свом терену Шкотску са 3:0 у Групи И. Два гола постигао је Ромелу Лукаку, у 45. и 57. минуту, а у стрелце се уписао и Kевин де Брујне у 92.

У истој групи победу је уписала и Русија која је са 1:0 била боља од Kипра. Једини гол постигао је Алексеј Ионов у 36. минуту. Раније данас, Казахстан је резултатом 4:0 надиграо Сан Марино.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: НА ОДМОР ПОГНУТЕ ГЛАВЕ: Фудбалери Србије на распусту до септембра

Белгија је прва на табели са 12 бодова, Русија има три бода мање, док Kазахстан и Шкотска имају по шест. На петом месту је Kипар са три, док је Сан Марино без бодова.

Фудбалери Француске су, после пораза од Турске, уписали победу на гостовању Андори у четвртом колу Групе Х. Светски шампиони су победили са 4:0, а голове су постигли Kилијан Мбапе у 11, Висам Бен Једер у 30, Флоријан Товен у 45. и Kурт Зума 60. минуту.

Репрезентација Исланда победила је Турску на свом терену са 2:1, док је Албанија била боља од Молдавије са 2:0.

Француска, Турска и Исланд имају по девет бодова, Албанија је сакупила четири, Молдавија три бода, док је Андора без бодова.

Фудбалери Мађарске уписали су и трећу победу у Групи Е пошто су славили против Велса са 1:0. Мађарска је сада прва на табели Групе Е са девет бодова, Словачка и Хрватска имају по шест, Велс три, док је Азербејџан без бодова. У истој групи данас је славила и Словачка, савладавши Азербејџан 5:1.