Победа у Београду. Репрезентација Србије је на стадиону "Рајко Митић" успела да се опорави од тешког шамара који је добила у Украјини.

У мечу, који је игран без присуства публике, су лако и убедљиво савладали Литванију у трећем колу квалификација за ЕП - 4:1. Два гола је постигао Александар Митровић, Лука Јовић је дао најлепши гол на мечу, а тачку је ставио Љајић. Између трећег и четвртог погодка је Новиковас са пенала постигао почасни погодак.

Наредни меч Србија игра као домаћин против Португалије 7. септембра.

20:50 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Утакмица у Београду је стартовала

20:50 - ПРВА ШАНСА

Фудбалери Србије имали су прву шансу већ у другом минуту, после центашута Тадића, шутирао је капитен Коларов, али је лопта завршила у спољнем делу мреже.

20:59 - ПРИЛИКА ЗА ЈОВИЋА

Током првих десет минута није било превише узбуђења, да би се у наставку у великој шанси нашао млади Лука Јовић. Имао је нови фудбалер Реал Мадрида ситуацију "један на један" са голманом, али је шутирао право у Барткуса.

21:06 - ГООООЛ

После велике грешке штопера Литваније, лопта се одбила до Митровића, а нападач Фулама се сјајно снашао и погодио за 1:0 у 20. минуту игре.

21:13 - МИТРОВИЋ ПОНОВО ОПАСАН, ПРЕЧКА ЈОВИЋА

Само три минута касније, у новој шанси нашао се Митровић, спустио ому је лопту Јовић, али  је његов ударац заустављен.

Поново се Јовић нашао у прилици, сјајно му је асистирао Костић, али је млади нападач погодио пречку.

21:17 - ГОООЛ, ПОНОВО МИТРОВИЋ

Фудбалери Србије нису се зауставили, и даље нападају, а њихово залагање крунисано је новим голом Митровића за 2:0. Сјајно му је асистирао Тадић, који је видно расположен.

21:23 - БОМБА ЈОВИЋА ЗА 3:0

Није успео Лука из прве две прилике, али је трећу искористио! Био је у контри млади нападач и имао једног играча испред себе, али је шутирао са 16 метара и погодио даљи угао голмана Литваније u 35. минуту.

21:28 - ПРВИ ЖУТИ КАРТОН

Прва опомена виђена је у 10. минуту, када је судија проценио да је фудбалер Литваније Новиковас симулирао фаул.

21:30 - ДОМИНАЦИЈА СРБИЈЕ

Фудбалери Србије у потпуности доминирају на терену и стварају нове шансе. Поново је Тадић сјајно упослио Јовића, он је шутирао са десне стране, али је голман гостујуће екипе зауставио његов ударац.

21:31 - ЗАВРШЕНО ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Главни судија није продужио први део игре, те српски фудбалери одлазе на паузу са великом предношћу од 3:0.

21:50 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Меч на стадиону "Рајко Митић" је настављен. На полувремену су гости направили једну промену. Уместо Јанкаускаса је ушао Чведукас.

22:01 - БЕЗ УЗБУЂЕЊА У НАСТАВКУ

После 15 минута наставка нема готово никаквих узбуђења. Темпо игре је значајно опао.

22:12 - ГОЛ ЛИТВАНАЦА

ГООООЛ - Литванци са пенала смањују заостатак. Новиковас је послао лопту у једну, Дмитровића у другу страну.

Прву шансу су Лтиванци имали тек у 70. минуту. Дмитровић је одреаговао после центаршута и избио лопту у корнер. Био је то први корнер за госте на мечу.После изведеног ударца из угла је Митровић подигао руку изнад главе у покушају да спречи гол, арбитар је одмах показао на "креч".

22:17 - ПРОМЕНА КРСТАЈИЋА И ПРИТИСАК ГОСТИЈУ

Одмах по примљеном голу је Младен Крстајић направио промену, уместо Филипа Костића је ушао Андрија Живковић. На другој страни Литванци притискају, имали су нову прилику, али је одбрана Србије успела да одреагује.

22:22 - ПРЕЧКА ЈОВИЋА

Велика шанса за Србију у 80. минуту. Коларов је прошао по страни, проследио до Јовића који није добро захватио лопту, већ је са неколико метара погодио пречку. Одмах птом је Крстајић направио и другу промену. Љајић је заменио Тадића.

22:27 - ЈОШ ЈЕДНА ШАНСА ЗА ЈОВИЋА

Имао је Јовић нову шансу. Прошао је, дошао скроз до гола, али је фаулиран. Судија је тада вратио прекршај на линију казненог простора. После тога је Лукић покушао из даљине, право у голмана.

22:30 - КАТАИ НА ТЕРЕНУ

Последња промена за Крстајића. Уместо Јовића је у 88. минуту ушао Катаи.

22:35 - ЉАЈИЋ СТАВИО ТАЧКУ

ГОООООЛ - Одлична акција Србије у надокнади. Митровић је оставио лопту за Љајића који је рутински са око 10 метара сместио у мрежу и тако поставио коначан резултат.

Убрзо после тога је судија одсвирао крај.