Фудбалери Литваније и Луксембуга играли су вечерас нерешено 1:1 у трећем колу Групе Б квалификација за Европско првенство.

Ривали Србије из Групе Б, играли су нерешено у Виљнусу, па је тако селекција Младена Крстајића "пала" на последње, шесто место с једним бодом, колико има и Литванија, али уз бољу гол-разлику, док је Луксембург други са четири.

Луксембург је на гостовању повео поготком Жерсона Родригеса у 21. минуту, али је Литванија у другом делу успела да дође до изједначења и првог бода у квалификацијама.

Стрелац гола за Литванију, која је од 42. минута имала играча мање на терену због црвеног картона Саулијуса Маиколијунаса, био је Арвидас Новиковас у 74.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПОСЛЕ БОЈКОТА УТАКМИЦЕ СА ТЗВ. КОСОВОМ: Љубиша Тумбаковић одлази!

Тзв. Косово је на гостовању у Подгорици у трећем колу Групе А био бољи ривал од Црне Горе, али ипак није успело да дође до три бода.

Водећи гол постигао је Миљот Рашица у 23. минуту, да би изједначење Црној Гори донео Стефан Мугоша.

У Групи Д Данска и Ирска играли су нерешено 1:1, док је нешто раније данас Грузија с 3:0 победила Гибралтар.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПОЉАЦИ ПРАВИЛИ ХАОС У СКОПЉУ: Полиција приводила насилне навијаче

Шпанија је против Фарских Острва на гостовању славила с 4:1 у групи Ф, док је Шведска с 3:0 била боља од Малте, а Норвешка и Румунија играли су нерешено 2:2.

У Групи Г, Пољска је са 1:0 победила Северну Македонију, док је Израел у гостима са 3:0 био бољи од Летоније, а Аустрија је са 1:0 славила против Словеније.