Фудбалска репрезентација Холандије пласирала се вечерас у финале Лиге нација, пошто је после продужетака у Гимараешу победила Енглеску с 3:1.

Холандија ће у финалу Лиге нација играти против Португала у недељу од 20.45.

Селекција Енглеске била је равноправан ривал у првих 45 минута, чак је и дошла до водећег гола у 32. минуту из једанаестерца који је постигао Маркус Рашфорд.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Роналдо: Хоћу пехар у Лиги нација

Холандија је ипак у 73. минуту изједначила после корнера и ситуације у којој се најбоје снашаи Матијас де Лихт.

Енглеска је десетак минута касније дошла до новог гола, стрелац је био је Џеси Лингард, али је након консултација ВАР, погодак поништен због минималног офсајда.

Меч је потом отишао у продужетке, у којима је Холандија била бољи ривал, а голове за тријумф постигао је Квинси Промес у 97. и 114. минуту.