Фудбалери Челсија освојили су вечерас трофеј у Лиги Европа, пошто су у финалу у Бакуу победили Арсенал са 4:1.

Голове за Челси постигли су Оливије Жиру у 49, Педро у 60. и Еден Азар у 65. из пенала и у 72. минуту. Стрелац јединог поготка за Арсенал био је Алекс Ивоби у 69. минуту.

Челси је освојио свој други трофеј у Лиги Европа, пошто је у том такмичењу тријумфовао и 2013. године. На другој страни, Арсенал је остао без трофеја, али и Лиге шампиона наредне сезоне.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Челси - Арсенал 4:1

Обе екипе су у првом полувремену биле опрезне, тако да није било превише узбуђења.

Арсенал је боље почео утакмицу, имао је теренску иницијативу и прилике преко Пјер-Емерика Обамејанга у деветом и Гранита Џаке у 26. минуту. Поред тога, Александер Лаказет је у 18. минуту пао у казненом простору након контакта са Kепом, али је судија Ђанлука Роки пресудио да нема пенала.

Kако је време одмицало фудбалери Челсија су почели да прете, али им се на путу нашао голман Петр Чех који је вечерас одиграо своју последњу утакмицу у каријери. Прво је добро интервенисао након ударца Емерсона у 34. минуту, а потом и пет минута касније после покушаја Оливејеа Жируа.

После мало узбуђења у првих 45 минута, у наставку је уследила права "лудница".

На самом почетку наставка, у 49. минуту, Челси је повео голом Жируа. Емерсон је убацио лопту у казнени простор где је дочекао Жиру и сјајно погодио главом у паду за 1:0.

Десет минута касније Челси је дуплирао предност. Стрелац је био Педро на асистенцију Азара.

Роки није свирао пенал у 18. минуту, али јесте у 64. Мејтланд-Најлс је с леђа оборио Жируа, а сигуран са беле тачке минут касније био је Азар.

И поред убедљиве предности Челсија, Арсенал се није предавао. Само четири минута касније Ивоби је из прве шутирао са ивице шеснаестерца и сјајно погодио за 3:1.

Ипак, нада Арсенала је тајала кратко, само три минута. Жиру је веома лепо убацио лопту у шеснаестерац а лопту је дочекао Азар и послао је доњи десни угао и тако практично ставио тачку на ово финале.

До краја меча обе екипе су имале по неколико добрих прилика, али резултат се није више мењао.