Фудбалери Бачке и Земуна испали су из Супер лиге Србије, док ће у баражу играти Динамо из Врања, после данашњих утакмица последњег 37. кола плеј-аута.

Бачка је у последњој утакмици првенства изгубила на свом терену од Динама из Врања са 0:1, а једини гол постигао је Жељко Димитров у 72. минуту.

Бачка је последња на табели са 18 бодова, а Динамо из Врања је са 23 бода на шестом месту, које води у бараж за опстанак у лиги. Динамо ће у баражу играти против Инђије, која је била боља од Радничког из Крагујевца после пенала.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Звезда-Напредак 3:0; Партизан-Пролетер 2:0

Земун је одиграо на гостовању нерешено 1:1 против Рада, али му бод није био довољан да остане у лиги. "Грађевинари" су опстали, пети су са 23 бода, а Земун је претпоследњи са 21 бодом.

Фудбалери Црвене звезде победили су данас Напредак са 3:0, у последњем колу плеј-офа.

Стрелци на стадиону "Рајко Митић" били су Дејан Јовељић у 12, Марко Јевтовић у 57. и Лоренцо Ебисилио у 89. минуту.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПРОСЛАВА СА 35.000 НАВИЈАЧА: Орило се "Мики капитен"

Звезда је раније обезбедила 30. титулу шампиона.

Присутно је у једном тренутку било више од 40 хиљада навијача, али се број смањивао како је падала јака киша, а два пута и град.

Због тога је судија Бојан Николић два пута прекидао на кратко утакмицу.

Утакмицу је обележио и опроштај капитена Звезде Ненада Милијаша који је завршио играчку каријеру.

Звезда је прва на табели са 60 бодова.

Фудбалери Партизана победили су на свом терену Пролетер са 2:0 головима Данила Пантића у 25. и Рикарда Гомеша у 55. минуту. Утакмицу је обележио опроштај капитена црно-белих Саше Илића, који је одиграо последњу првенственту утакмицу за Партизан.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: НЕДЕЉА КАДА ЈЕ ОТИШАО САША: Партизан се на величанствен начин опростио од легендарног капитена

Партизан је сезону завршио на трећем месту на табели са 42 бода, а Пролетер на седмом месту са 22 бода.

У осталим утакмицама Радник је на свом терену победио Мачву са 3:0, а Спартак је као домаћин био бољи од Вождовца са 2:1.

Раднички из Ниша одиграо је као домаћин нерешено 2:2 против Младости, а ремијем 1:1 завршен је меч Чукаричког и Војводине.