Све дилеме у плеј-офу су решене. Зна се мање-више све осим коначних позиција. За разлику од тог дела, у плеј-ауту се води велика борба за опстанак.

У последњем колу Суперлиге данас ће и све те дилеме бити отклоњене. Вечити ривали играју пред својим навијачима.

Црвена звезда на прослави титуле игра против Напретка, док у Хумској на опроштају Саше Илића Партизан игра са Пролетером.

Дешавања са тих мечева пратите на сајту “Новости”.

19:10 - УТАКМИЦЕ СУ ПОЧЕЛЕ

Са малим закашњењем због прославе и опроштаја од двојице капитена су утакмице на стадиону "Рајко Митић" и у Хумској мало касниле са почетком.

19:21 - ЗВЕЗДА ВОДИ

ГООООООЛ - Од 12. минута Звезда води. Млади Дејан Јовељић се одлично кретао и на асистенцију Јирке лако спровео лопту у празну мрежу.

19:24 - ЦРНО-БЕЛИ УЗ ИЛИЋА

Навијачи Партизана су имали и посебну поруку за капитена. На једној од трибина су подигли реплике дресова Саше Илића и узвикивали његово име.

19:28 - ПАНТИЋ ЗА ПРЕДНОСТ ПАРТИЗАНА

ГООООООЛ - Партизан води од 26. минута. Сјајан потез Данила Пантића и веома леп гол.

19:35 - ПЉУСАК У БЕОГРАДУ

Пљусак у Београду утиче на игру на терену. Све је више клизања и фаулова на оба меча што је мало утицало и на атмосферу.

19:41 - НАПРЕДАК СЕ БРАНИ

Звезда има иницијативу, али не успева да дође до нове прилике. Напредак се одлично брани за сада.

19:48 - ПОЛУВРЕМЕ У ХУМСКОЈ

Полувреме у Хумској. Партизан на паузи има минималну предност голом Пантића. Пред крај првог дела су играчи трчећи отишли у свлачионицу када је почео град што је проузроковало кратак прекид меча.

19:56 - ПОЛУВРЕМЕ И НА СТАДИОНУ "РАЈКО МИТИЋ"

Полувреме је и на стадиону "Рајко Митић". Поготком Јовељића црвено-бели имају предност на паузи. Меч је пред крај првог дела био на кратко прекинут услед града.

20:09 - НАСТАВЉЕН МЕЧ У ХУМСКОЈ

Утакмица у Хумској је настављена. Темпо меча је знатно опао, што због лошег времена, што због мањка резултатској значаја.

20:14 - НАСТАВЉЕНА И УТАКМИЦА НА "МАРАКАНИ"

И дуел црвено-белих и Напретка је настављен. Услед великих падавина и града је пауза трајала нешто дуже од предвиђеног.

20:17 - ПАРТИЗАН УВЕЋАО ПРЕДНОСТ

ГОООООООЛ - Партизан дуплирао вођство. Велика грешка одбране Пролетера, Рикардо Гомеш је све то пратио и рутински сместио лопту у мрежу.

20:27 - ЗВЕЗДА УВЕЋАЛА ВОЂСТВО

ГООООООЛ - И Звезда је дуплирала предност. Од 57. минута. на семафору стоји 2:0. Јевтовић, који је у 46. минуту ушао уместо Вукановића, је затресао мрежу.

20:38 - БАКЉАДА ПРЕКИНУЛА МЕЧ

Због бакљаде на стадиону се створио велики облак дима, па је судија био приморан да на неколико минута прекине меч како би се дим разишао.

20:41 - МИЛИЈАШ ИСПРАЋЕН ОВАЦИЈАМА

У 63. минуту је терен напустио Ненад Милијаш и њега је заменио Лоренцо Ебисилио. Капитен црвеон-белих је овацијама испраћен са терена.

20:45 - ОВАЦИЈЕ ЗА ИЛИЋА

Последње минуте у професионалној каријери је у Хумској одиграо Саша Илић. Капитен Партизана је у 82. минуту напустио терен и добио је овације. Уместо њега је ушао млади Лазар Павловић који је недавно потписао трогодишњи уговор са клубом.

20:48 - САЛЕТОВ ПОЧАСНИ КРУГ

По изласку са терена је Саша Илић обишао почасни круг око терена са својим сином Никшом. Неколико навијача је успело да дође до њега и да му се захвале на свему што је учинио за клуб. Пре одласка у тунел је још једном добио овације и скандирање.

20:52 - КРАЈ УТАКМИЦЕ У ХУМСКОЈ

Меч у Хумској је завршен. Партизан је дошао до три бода головима Пантића и Гомеша.

20:55 - МИЛИЈАШЕВ ПОЧАСНИ КРУГ

По изласку са терена је и Ненад Милијаш обишао почасни круг и добио аплаузе и овације са трибина.

20:59 - ЕБИСИЛИО СТАВЉА ТАЧКУ

ГООООООЛ - У 89. минуту Ебисилио ставља тачку на утакмицу. Гајић је одлично центрирао, Јовељић намерно пропустио лопту за Ебисилија који је рутински сместио лопту у мрежу.

21:00 - КРАЈ УТАКМИЦЕ

Завршен је меч и на стадиону "Рајко Митић". Судија Николић није продужавао меч, већ је у 90. минуту одсвирао крај.