Фудбалери Валенсије пласирали су се Лигу шампиона, пошто су данас у последњем, 38. колу Примере, у гостима победили Ваљадолид с 2:0 и тако осигурали четврто место.

Голове за победу Валенсије постигли су Карлос Солер у 36. минуту и Родриго у 52.

Валенсија је првенство завршила на четвртом месту са 61 бодом, два више од Хетафеа који је играо нерешено 2:2 са Виљареалом.

Хетафе је на свом стадиону двапут имао вођство, али је Виљареал оба пута успевао да се врати.

Водећи гол за Хетафе је дао Франсиско Портиљо у 13. минуту, да би Виљареал изједначио преко Иборе у 44.

Ново вођство Хетафеу донео је Немања Максимовић у 76. минуту, али је коначан резултат поставио Ђерар Морено у 87.

Севиља је на свом терену победила Атлетик Билбао са 2:0, па је тако клуб из Баскије остао без пласмана у Европу, а Андалужани ће играти у Лиги Европа.

Еспањол је то искористио и дошао до седмог места, пошто је на свом терену са 2:0 победио Реал Сосиједад.

Раније данас Леванте и Атлетико Мадрид играли су нерешено 2:2.