Фудбалери Бајерн Минхена освојили су данас титулу првака Немачке, пошто су у последњем, 34. колу Бундеслиге победили Ајнтрахт из Франкфурта са 4:1.

Бајерн је ово рекордна 29. титула првака Немачке, а седма узастопна.

Баварци су повели голом Кингслија Комана у четвртом минуту, да би изједначење Ајнтрахту донео Себастијен Алер у 50.

Радост гостију није дуго трајала, пошто је Бајерн преко Давида Алабе у 53. минуту дошао до новог вођства, а све недоумице око победника меча решио је Ренато Санчес већ у 58.

У наставку сурета тренер Бајерна Нико Ковач дао је прилику Франку Риберију и Арјену Робену којима је ово био последњи меч у каријери.

ПРОЧИТАЈЕ ЈОШ: ПОСЛЕДЊЕ КОЛО БУНДЕСЛИГЕ: Бајерн и Дортмунд за титулу, Франкфурту "виси" и Европа

Рибери и Робен су успели да се на леп начин опросте од навијача. Француз је у 72. минуту повисио на 4:1, а Холанђанин је 78. поставио коначан резултат на стадиону Алијанц арена.

Бајерн је првенство Немачке завршио са 78 бодова, два више од Борусије Дортмунд која је на гостовању са 2:0 победила Борусију Менхенгладбах.

"Милионери" су до победе над Борусијом дошли головима Џејдона Санча у 45. и Марка Ројса 54. минуту.

Пласман у Лигу шампиона поред Бајерна, Борусије Дортмунд и Лајпцига, који је изгубио с 2:1 од Вердера, изборио је Бајер Леверкузен.

"Фармацеути" су на гостовању у Берлину победили Херту с 5:1 и тако првенство завршили на четвртом месту са 58 бодова.

У Лигу Европа директно су се пласирали Борусија Менхенгладбах и Волфсбург који је са 8:1 победио Аугзбург.

Пласман Ајнтрахта у Европу, усед убедљивог пораза од Бајерна, зависио је од утакмице између Мајнца и Хофенхајма, где је екипи из Франкфурта било потребно да Хофенхајм не упише победу.

Управо то се и догодило, пошто је меч завршен победом домаћина од 4:2, иако је Хофенхајм водио с 2:0, али је у 41. минуту остао с играчем мање на терену, пошто је Кристоф Баумгартнер добио други жути картон.

Из Бундеслиге раније су испали Нирнберг и Хановер, док ће у баражу за опстанак играти Штутгарт.

Нирнберг је изгубио с 5:1 од Фрајбурга, док је Хановер с 2:1 поражен од Фортуне из Диселдорфа.

Једина утакмица последњег кола Бундеслиге која је завршена без голова био је окршај Шалкеа и Штутгарта.