ПАРТИЗАН у четвртак 23. маја јури четврти узастопни куп трофеј против највећег ривала, а Радничком остаје само жал што сан о завршној представи на њиховом Чаиру није трајао дуже од пет минута колико је прошло између голова Саше Стојановића и Зорана Тошића у последњих четврт часа игре. Црно-бели су после велике борбе у Нишу одбранили минималну предност из првог меча – 1:1 (0:0).

Почетак утакмице је наговештавао да би на Чаиру могло да буде много буре и доброг фудбала, али је с временом темпо опао до те мере да се од многобројних фаулова и сецкања између два прекида ретко играло дуже од пола минута.

Имајући у виду резултат прве утакмице јасно је да је својеврсна фудбалска “анестезија” много више одговарала изабраницима Саве Милошевића. Могао је Данило Пантић већ у петом минуту да одведе утакмицу у потпуно другом смеру, ипак његов добар шут са седам, осам метара је завршио тик поред леве стативе Ристићевог гола.

Раднички никако није успевао да се наметне на противничкој половини, па се све сводило на индивидуалне покушаје Лазара Ранђеловића, које саиграчи или нису испратили на прави начин или их чак нису разумели.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Раднички Ниш-Партизан 1:1

Стојковић је само једном морао да интервенише у првом полувремену и то управо после шута, у тим тренуцима, “јединог присутног” играча Радничког Лазара Ранђеловића са неких 20-ак метара. Равну линију првог дела игре на кратко су прекинули протести Партизанових играча после старта Хаскића над Страхињом Павловићем, али је Лазар Лукић одмахнуо руком као и у 76.минуту када Дринчићево играње руком у шеснаестерцу није окарактерисао као једанаестерац за Партизан.

Наставак је, очекивано, донео нешто конкретнију игру Нишлија које више нису имале простора за маневрисање. То се Лалатовићевом тиму исплатило у 75. минуту када је искусни Саша Стојановић распалио по лопти са десетак метара и послао је тамо где је Стојковић могао само парадом да улепша гол Радничког.

Чинило се у тим тренуцима да је све на страни Радничког, да ће Партизан потпуно пасти. Момци у белим дресовима су ипак одбили да потпишу капитулацију, па је у 80. минуту стигао гол којим је Зоран Тошић заказао куп финале са вечитим ривалом наредног четвртка на истом месту. Акцију је покренуо Здјелар, гурнуо лопту ка Рикарду Гомешу кроз одбрану Нишлија, а овај идеалним центаршутом пронашао Тошића којем је на петерцу остао лакши део посла.

РАДНИЧКИ – ПАРТИЗАН 1:1 (0:0)
СТРЕЛЦИ: Стојановић у 75. за Раднички, Тошић у 80.минуту за Партизан. Стадион: “Чаир”. Гледалаца: 5000. Судија: Лазар Лукић (Београд)6.
РАДНИЧКИ: Ристић 6,5 – Тодоровски 6, Панков 6,5, Црномарковић 6, Ђорђевић 6 – Дринчић 6,5, Бондаренко 7(од 68. Нома -) – Стојановић 7, Ранђеловић 7, Грбић 6(од 74. П. Петровић -) – Хаскић 5,5.
ПАРТИЗАН: Стојковић 7– Н.Р. Милетић 6,5, Остојић 7, С.Павловић 7, Урошевић 6,5 – Шћекић 6,5, Здјелар 7 – Тошић 7,5(од 88. Смиљанић -), Л.Павловић 7,5 (од 82. Илић -), Пантић 6,5 (од 90+2 Георгијевић -) – Гомеш 7.
Играч утакмице: Зоран Тошић (Партизан)

ДЕБИ ПАВЛОВИЋА
ЗА многе, па чак и оне одличне познаваоце прилика у Партизану, уврштавање 17-годишњег Лазара Павловића у стартну поставу је представљало велико изненађење. Офанзивни везни рођен 2.новембра 2001. је пре десетак дана из омладинског погона прекомандован у први тим и вечерас је имао “ватрено крштење” које је одрадио веома добро.