У финалу Купа Србије гледаћемо "вечити" дерби. Фудбалери Партизана одиграли су нерешено против Радничког у Нишу 1:1, у реванш мечу полуфинала овог такмичења.

Због тријумфа у Београду (1:0) бранилац трофеја заказао је сусрет са Црвеном звездом у финалу.

Раднички је повео голом Стојановића у 75. минуту, али је у 80. резултат поравнао Тошић.

19:31 - САСТАВИ ТИМОВА

У саставу црно-белих се нашло и једно ново име, ради се о Лазару Павловићу. Везном играчу рођеном 2001. године који ће вечерас дебитовати.

РАДНИЧКИ: Ристић - Тодоровски, Панков, Црномарковић, Ђорђевић - Бондаренко, Дринчић, Ранђеловић, Стојановић, Грбић - Хаскић.

ПАРТИЗАН: Стојковић - Милетић, Остојић, С. Павловић, Урошевић - Здјелар, Шћекић, Тошић, Пантић, Л. Павловић - Рикардо

20:11 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица у Нишу је почела. Прву шансу је имао Партизан већ у првом минуту после корнера, али није боло већих узбуђења пред голом. Недуго затим је Дринчић направио фаул, Тошић центрирао, линијски судија је подигао заставицу због офсајда Урошевића.

Доста узбуђења на старту меча. Раднички је имао прилику, лош центаршут их је коштао веће опасности, да би после паса Тошића Пантић послао лопту поред гола. Потом још једна прилика за домаћина, Стојковић је био на опрезу и ухватио лопту.

У последњих неколико минута је Раднички тај који има посед лопте. Лопта је враћена ка Ранђеловићу који је лопту примирио руком што је и судија приметио. Домаћи тим тражи своју шансу у прекидима, једну такву имао је у 21. минуту после корнера. Лопта је била упућена Хаскићу, али је он мислио да је у офсајду и пустио је да лопта оде у гол-аут.

Прилику за поправни имале су Нишлије после шута Ранђеловића, али је Стојковић био на висини задатка. Гости су припретили из прекида. Тошић је у 30. минуту извео слободан ударац, убацио лопту у казнени простор Радничког, а тамо је оборен Павловић. Тражили су црно-бели пенал, али је Лукић само одмахнуо руком.

Улазимо у завршницу првог полувремена, неколико минута прошло је без узбуђења на стадиону "Чаир". Тошић је у 44. минуту остао да лежи на трави, после фаула који је направљен над њим. Лекарски тим је ушао на терен, али прекид меча није дуго трајао. Фудбалер Партизана се брзо придигао.

После једноминутне надокнаде завршено је прво полувреме. Још увек нема голова у Нишу.

21:02 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме на стадиону "Чаир". Нема промена у саставима два тима. Раднички је створио сјајну шансу већ на самом старту. Бондаренко је проиграо Ранђеловића, овај шутирао у оквир гола, али је Стојковић успео да избаци лопту у корнер.

Много грешака на обе стране током последњих неколико минута. Неколико контри није израсло у атрактивне потезе и узбудљиве акције због грешака при додавањима. Навијачи на стадиону у Нишу не могу се похвалити да гледају претерано леп фудбал, али су врло борбени и пожртвовани фудбалери оба тима.

Прва измена на мечу - Нома је заменио Бондаренка у тиму Радничког. Солидна прилика за црно-беле у 73. минуту - Урошевић је добио лопту уз леву ивицу шеснаестерца, желео је да центрира, али је то више изгледало као директан шут на гол. Уследила је нова измена у саставу домаћих, Петровић је на терену уместо Грбића.

ГООООООЛ - РАДНИЧКИ ПОВЕО ГОЛОМ СТОЈАНОВИЋА У 75. МИНУТУ
После центаршута са леве стране штопери Партизана нису успели да избаце лопту. Она је дошла до Ранђеловића, који ју је проследио на "пенал", где се нашао Стојановић и снажно "закуцао" лопту у мрежу.

У 77. минуту лопта је после покушаја Милетића главом погодила Дринчића у руку. Црно-бели су тражили пенал, негодовали, али ништа од једанаестерца.

ГООООООЛ - ТОШИЋ ПОРАВНАВА РЕЗУЛТАТ У 80. МИНУТУ
Експресно је стигао одговор црно-белих после гола Нишлија. Рикардо се изборио са својим чуварима по левој страни, послао лопту у петерац, а тамо се одлично снашао Тошић који је савладао Ристића.

Одмах после гола Тошића, Милошевић је у игру увео Илића, а на клупу послао дебитанта Лазара Павловића.

у 86. минуту десила се чудна ситуација. Никодијевић, који је тек ушао на терен уместо Црномарковића, је намерно ударио лактом у главу Страхињу Павловића, а овај потез санкционисан је само жутим картоном.

Милошевић је у 88. минуту извео стрелца Тошића, а увео Смиљанића.

Четири минута надокнаде. Још толико ће се играти на стадиону "Чаир". Промена код црно-белих, у игри је Георгијевић уместо Пантића.

Крај утакмице. Партизан је у финалу Купа Србије.