Црвена звезда ће имати прилику да се ове сезоне окити дуплом круном.

Црвено-бели су одиграли нерешено без голова против Младости у Лучанима, у реванш мечу полуфинала Купа Србије, али ће захваљујући резултату из првог меча (4:1) играти у финалу.

Изабраници Владана Милојевића ће име противника у борби за трофеј сазнати вечерас, после меча Раднички Ниш-Партизан.

17:30 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Почео је меч у Лучанима. Гости су кренули са центра и одмах покушали да упосле Павкова. Уводни минути протекли су у иницијативи црвено-белих, али је домаћин ипак први дошао до озбиљне шансе. Јовановић је пробио по левој страни у четвртом минуту, желео је да упосли саиграча у петерцу, али је Борјан интервенисао.

Два минута касније уследила је одлична прилика за Звезду. На гол Росића шутирао је Марин, а већ у наредном нападу шампиона Србије покушао је и Иванић да затресе мрежу ривала. Међутим, још увек нема промене резултата. Ни нова шанса за Младост и шут Јовановића нису уродили плодом, док је Звезда у 14. минуту припретила преко Родића.

Динамичан ритам током првих 20 минута. Лучанци прете у ваздуху - главом је покушао најпре Бојовић, а потом и Бојић. Ипак, Борјан је за сада врло сигуран на голу гостујуће екипе.

Нешто мирнији наставак реванш меча полуфинала Купа Србије. Око десетак минута готово да није било ниједне шансе. А онда у финишу првог полувремена повратак на офанзивну игру. У 40. минуту Бојић је после центаршута лопту послао поред саме стативе Борјановог гола, док је у 45. Звезда дошла до најбоље шансе у досадашњем току меча. Марин је шутирао са велике дистанце, Росић одбранио, али је одбитак дошао до Павкова чији шут је изблокиран.

После једноминутне надокнаде главни арбитар је одсвирао крај првог полувремена. Резултат остаје 0:0.

18:34 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме. Екипа Младости је направила прву промену у саставу - Одита је на терену заменио Бојовића.

Наставили су домаћи, али и гости, да се ослањају на своје узданице из првог полувремена. Бојић тражи простор у казненом простору Борјана после центаршута, али га за сада добро чувају дефанзивци Црвене звезде.

Црвено-бели су до прве шансе у другом полувремену дошли у 56. минуту преко Иванића који је покушао да савлада Росића, али није био довољно прецизан. У 61. најбоља прилика за Београђане. Павков је пробио по левој страни и дуго се намештао на леву ногу, да би коначно распалио по лопти. Одлично је реаговао Росић, избио лопту, али се Шатара спетљао и поклонио ривалу још једну шансу. Павков је овога пута желео да асистира Иванићу, али је он главом послао лопту у гол-аут.

Искусног Одиту је у 65. минуту само пар центиметара делило од поготка. Акција Лучанаца кренула је од Пејовића, а Нигеријац је захваљујући непажњи Звездиних дефанзиваца остао сампред празним голом. Ипак, погодио је стативу. Клупа домаћег тима већје била на ногама, очекујући погодак, али је остала у неверици после невероватног промашаја.

Од 65. до 70. минута Одита је био у центру пажње на стадиону у Лучанима. Имао је још два зицера, али их није реализовао онако како су прижељкивали домаћи. Младост константно врши притисак наодбрану црвено-белих, али је још увек без постигнутог гола.

Владан Милојевић је направио две измене у својој постави - Вукановић је ушао у игру уместо Иванића, док је Гобељић заменио Бена. Домаћи тим је наставио да ниже шансе. Андрић је шутирао директно на гол, али је Борјан одбранио. Ипак, то је разбеснело Звездиног голмана, који је љут на своје саиграче због бројних пропуста у одбрани.

Статива и за црвено-беле! Звезда је могла до поготка преко Марина, али је он погодио оквир гола. Ево и нових промена у саставима. У екипи Младости Павловић је заменио Тумбасевића, док је код црвено-белих на клупу отишао Марин, а ушао Вулић.

Посед лопте је на страни домаћег тима, који је доминантнији у овом полувремену. Улазимо у надокнаду времена. Играће се још три минута - то је време које Звезду дели од финала Купа.

За свега један минут Младост је имала две одличне шансе. Бојић, па Јовановић, али се Борјан намеће да буде играч утакмице.

Завршен је меч у Лучанима. Није било голова, али Звезду резултат из првог меча (4:1) води у финале.