Фудбалери Торина победили су на свом терену Сасуоло 3:2, у утакмици 36. кола италијанског првенства.

Торино је могао да поведе у 17. минуту, али је Андреа Белоти промашио једанаестерац. У 27. минуту повео је Сасуоло голом Мехдија Бурабије, који је минут касније искључен због другог жутог картона.

Торино је изједначио у 56. минуту голом Белотија, а ново вођство гостима донео је Пол Лирола у 71. минуту. Домаћин је изједначио у 81. минуту голом Симонеа Зазе, а минут касније победу је обезбедио Белоти, својим другим голом на утакмици.

Торински клуб наставио је низ утакмица без пораза и после 15. победе са 60 бодова заузима шесто место на табели, које води у квалификације за Лигу Европа. Бод мање, али и утакмицу мање има Рома, која у недељу игра против шампиона Јувентуса.

Сасуоло је претрпео 12. пораз у лиги и 10. је на табели са 42 бода.

Фудбалери Удинезеа победили су у гостима екипу Фросинонеа 3:1. Удинезе је, два кола пре краја, на 16. месту на табели са 37 бодова, односно има бод више од Ђенове, а два од Емполија. Фросиноне је претпоследњи са 24 бодова.

Двоструки стрелац за тим из Удина био је Стефано Окака, у 11. и 45. минуту, а у стрелце се уписао и Самир у 41. минуту. Једини гол за домаћи тим постигао је Федерико Диониси у 85. минуту.

Наду да може до опстанка сачувао је и Емполи који је у гостима славио против Сампдорије 2:1. Емполи је на 19. месту на табели са 35 бодова, док је Сампдорија је и даље девета са 49 бодова.

Стрелци за госте били су Дијего Фарајис у 56. и Ђовани ди Лоренцо у 75. минуту, док је једини гол за Сампдорију постигао Фабио Кваљарела са беле тачке у 91. минуту.