Фудбалери Барселоне победили су вечерас на свом терену Ливерпул са 3:0, у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона.

Голове за Барселону постигли су Луис Суарес у 26. минуту и Лионел Меси у 75. и 82. минуту.

Реванш је на програму за шест дана на Енфилду.

У првих 45 минута екипе су играле на веома високом нивоу, било је прилика на обе стране, а најближи голу били су Лионел Меси и Садио Мане.

Барселона је до предности стигла у 26. минуту голом Суареса. Ђорди Алба је послао фантастичну лопту за Суареса који умакао одбрани Ливерпула и послао је преко Алисона Бекера.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Барселона-Ливерпул 3:0

На самом почетку другог полувремена Ливерпул је имао три велике прилике да изједначи, али се у све три ситуације истакао голман Барселоне Марк-Андре Тер Штеген.

Прво је у 47. минуту у сјајној позицији био Џејмс Милнер, пет минута касније шут са 18 метара опробао Мохамед Салах, да би у 59. минуту Египћанин сјајно проиграо Милнера који је по средини шеснаестерца натрчао на лопту и шутирао, али је Тер Штеген поново изашао као победник.

После тих налета Ливерпула, Барселона је узвратила преко Месија и Видала. Међутим, Видал је уместо да сам заврши акцију решио је да проигра Суареса и погрешио.

Екипа Ливерпула је наставила да диктира темпо, али је за пропуштене прилике уследила велика казна у 75. минуту.

Суарес је примио лопту у шеснаестерцу и шутирао из прве, али је погодио пречку. Међутим, лопта се одбила до Месија који се практично ушетао у гол.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: АМСТЕРДАМ ЋЕ ГОРЕТИ: Ајакс надомак финала Лиге шампиона

Само седам минута касније уследило је ново велико славље навијача Барселоне пошто је Меси сјајно извео слободан ударац са 25-26 метара за великих 3:0. Био је то 600. гол који је постигао Аргентинац у дресу Барселоне.

Ливерпул је до краја меча имао велику шансу да ублажи пораз, али је прво ударац Фирмина са гол линије избацио Ракитић да би потом на одбијену лопту натрчао Салах и са пет метара погодио само стативу.

У другом полуфиналу, фудбалери Ајакса после првог меча имају предност од 1:0 против Тотенхема.