После одбране шампионске титуле у Шпанији, фудбалери Барселоне корак су ближи још једном циљу - финалу Лиге шампиона.

Гол Луиса Суареза у 26. и мајсторије Лионела Месија у 75. и 82. минуту готово да су угасили сваку наду изабраницима Јиргена Клопа да могу до "ушатог" трофеја.

Реванш на "Енфилду" на програму је седмог маја, а пред "редсима" је свега шест дана одмора, током којих ће морати да уче из својих грешака.

САСТАВИ ТИМОВА

БАРСЕЛОНА (4-3-3): Тер Штеген - Роберто, Пике, Ленгле, Алба - Ракитић, Бускетс, Видал - Меси, Суарез, Kутињо.

ЛИВЕРПУЛ (4-3-3): Алисон - Гомез, Матип, Ван Дајк, Робертсон - Милнер, Фабињо, Kеита - Салах, Мане, Вајналдум.

Судија: Бјорн Kујперс (Холандија).

Сва дешавања са овог меча можете пратити путем текстуалног преноса уживо на сајту "Новости".

21:01 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Узбудљиво од самог старта! Од судијског звиждука који је означио почетак утакмице јасно је да никоме на "Ноу Кампу" вечерас неће бити досадно. Са центра су кренули играчи Ливерпула, а онда су кренуле да се нижу шанса за шансом. Барселона, па Ливерпул. Ракитић, Мане, Суарез, Салах... "Редси" играју доста истурено и упорно врше притисак на противничкој половини.

13. МИНУТ - МЕСИ ТРАЖИ ПЕНАЛ
Салвом звиждука испраћена је одлука Бјорна Кујперса да не досуди једанаестерац за домаћи тим. Меси је дриблао у казненом простору Ливерпула, а онда тражио од главног арбитра да досуди играње руком Матипа. Ипак, нимало се није двоумио Холанђанин.

15. МИНУТ - ОПАСАН ШУТ КУТИЊА
Први шут у оквир гола на мечу забележила је Барселона. Кутињо је распалио по лопти са ивице шеснаестерца, али је Алисон сигурно ухватио ту лопту.

19. МИНУТ - КЕИТА ТРАЖИ ПОМОЋ ЛЕКАРСКОГ ТИМА
После дуела са Ракитићем, Кеита је остао на трави и затражио лекарску помоћ. Клоп је одмах послао Хендерсона на загревање, а после три минута прекида утакмица је настављена.

24. МИНУТ - КЛОП ПРИНУЂЕН ДА НАПРАВИ ИЗМЕНУ
За Кеиту је ова утакмица дефинитивно завршена. Повреда га је спречила да се врати на терен. У игри је Хендерсон који је и преузео капитенску траку.

ГООООООЛ - БАРСЕЛОНА ВОДИ ОД 26. МИНУТА
Сјајна кретња Суареза преварила је одбрану Ливерпула. Барселонин нападач је побегао својим чуварима, клизећи дошао до лопте коју је у простор упутио Алба и послао је у мрежу Алисона.

Погодак Барселоне потпуно је пореметио екипу Јиргена Клопа. Док су Каталонци ређали шансе и тражили нови погодак из контри, трајала је криза Ливерпула.

35. МИНУТ - ШАНСА ЗА МАНЕА
Бржи је Мане од Роберта и Пикеа који га чувају, а то му даје ветар у леђа на путу до гола Тер Штегена. Имао је одличну шансу, али је шутирао преко гола.

39. МИНУТ - ПРВИ ЖУТИ КАРТОН НА МЕЧУ
Први опоменути играч вечерас је Ленгле. Вукао је упорно Салаха за дрес, а због тога је санкционисан опоменом Кујперса. Слободан ударац је извео Милнер, али је Пике био најбољи у скоку и избацио је лопту далеко од свог казненог простора.

Чак три минута надокнаде гледаћемо у првом полувремену. Чини се да Валверде једва чека одлазак на паузу како би смирио Суареза, који код сваког прекршаја на утакмици улази у вербални сукоб са Кујперсом и играчима Ливерпула.

После 45 минута игре резултат је 1:0.

22:10 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме. Нема нових промена у поставама. Ливерпул од старта другог дела игре показује жељу да што пре дође до изједначења.

47. МИНУТ - НАЈБОЉА ШАНСА ЗА ГОСТЕ
Страшан шут Милнера одбранио је Тер Штеген! Дуго су фудбалери Ливерпула кружили око шеснаестерца ривала, а храброст да шутне на гол скупио је Милнер. Ипак, голман Барселоне је феноменално одреаговао.

53. МИНУТ - ТЕР ШТЕГЕН ПОНОВО БРАНИ
Овога пута шутирао је Салах, али је епилог исти - Тер Штеген је поново сачувао свој гол.

60. МИНУТ - ПРВА ИЗМЕНА ВАЛВЕРДЕА
Тренер Барселоне ће променити формацију у односу на почетак утакмице. Семедо је заменио Кутиња, па ће домаћин у наставку играти у формацији 4-4-2.

64. МИНУТ - МЕСИ ЉУТ НА ВИДАЛА
Кренула је Барселона у брзу контру, Меси је угледао Видала на левом боку и послао му лопту, али се он уместошута на гол одлучио за асистенцију. Суарезови чувари послали су лопту далеко од свог казненог простора, па је Аргентинац остао љут на саиграча.

Улазимо у последњих 20 минута утакмице. На загревању је Фирмино који би могао да унесе свежину у нападу Ливерпула.

75. МИНУТ - МЕСИ ДУПЛИРАО ПРЕДНОСТ БАРСЕ
Прва звезда Барселоне срушила је снове фудбалерима Ливерпула који су дуго тражили гол и изједначење. Суарез је коленом погодио пречку, али је Меси натрчао на одбитак и затресао мрежу празног гола Алисона.

78. МИНУТ - ФИРМИНО У ИГРИ УМЕСТО ВАЈНАЛДУМА

82. МИНУТ - МЕСИЈЕВА МАГИЈА И 600. ГОЛ У КАРИЈЕРИ
Цео стадион поклонио се Лионелу Месију! У 82. минуту Аргентинац је извео слободан ударац са око 30 метара, надмудрио и живи зид и Алисона и послао лопту у саме рашље, голманов ближи угао. Алисон се бацио у праву страну, али је био немоћан.

84. МИНУТ - ОРИЂИ МЕЊА МИЛНЕРА

85. МИНУТ - РАКИТИЋ И ЛЕНГЛЕ СПАС СА ГОЛ-ЛИНИЈЕ
Невероватно шта су све промашили фудбалери Ливерпула у једној акцији! Најпре је Ленгле интервенисаоса гол-линије, а потом је шут Салаха из гола "ишчупао" Ракитић.

ИГРАЋЕ СЕ ПЕТ МИНУТА НАДОКНАДЕ

92. МИНУТ - ДВОСТРУКА ИЗМЕНА У ТИМУ БАРСЕЛОНЕ
Дембеле је ушао у игру уместо Суареза, док је Алена заменио Роберта.

Успели су Каталонци да потроше време и сачувају свој гол у првом мечу против Ливерпула у полуфиналу Лиге шампиона. Пред реванш на Острву резултат је 3:0.