ДОМИНАЦИЈА шампиона у 160. дербију. Боља и конкретнија Црвена звезда је у другом полувремену надиграла Партизан и сада јој је пут до нове титуле широм отворен – 2:1 (0:0). Сиромашно прво полувреме заменио је динамичнији наставак, са два оправдана пенала и сналажљивијим домаћином који је овога пута знао да искористи улогу фаворита.

Црвено-бели су се први пробудили после успаванке из првих 45. минута и од 60. до 80. минута дошли до недостижне предности од два гола. Црно-бели су успели само да је преполове у самом финишу, преко Гомеша са беле тачке.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Црвена звезда-Партизан 2:1

Домаћин је повео са пенала у 60. голом Бена, над којим је Ивановић скривио најстрожу казну. Најбољи играч утакмице , везиста домаћих Иванић, асистирао је Вукановићу у 80. минуту за други Звездин гол.

ПЕТКОВИЋУ ДРЕС ПАВКОВА У МУЗЕЈУ стадиона „Рајко Митић“ председник Црвене звезде Светозар Мијаиловић угостио је војног ратног ветрана са Кошара Дејана Петковића. Том приликом уручио му је поклон - потписан дрес Милана Павкова

Већ у 1. минуту десни бек домаћих Стојковић је натерао свог презимењака на голу црно-белих да се баци скрене у корнер добар шут левицом. Међутим, то је било и једино право узбуђење у незанимљивом првом полувремену.

Двојица стратега определили су се за стидљиве и стрпљиве варијанте. Неке нове, занимљиве идеје остале се у нотесима.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Звезда 52 милиона, Партизан 23 милиона евра

Једино изненађење, помало непријатно за Звездине навијаче, била је одлука тренера Влада Милојевића да изостави капитена Савића, па је на штоперској позицији изабрао Бабића. На другој страни, из тактичких разлога Саво Милошевић је Закарића заменио Николићем.

Прасак стотине топовских удара са југа иритира бубне опне свима на стадиону, огромна зелена димна завеса се ширила са севера. На терену нема инспирације, добрих акција ни мање од прстију једне руке. Само позициона, чврста и углавном досадна борба. Тог сецкања, ударања на ситно, честих фаулова, нагледали су се навијачи и у претходна два дербија. Прво полувреме се развукао без правог уздаха узбуђења.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Навијачи Звезде посветили транспарент Саши Илићу

У 13. минуту Партизан ствара прву какву-такву прилику, Пантић погађа спољни део мреже. Здјелар је лактом „частио“ бившег саиграча из Олимпијакоса Марина, опет није имао милости. Звездин маестро тек у 35. прави два лепа потеза, добија само за корнер. Павловић у судијској надокнади неопрезно прави фаул на ивици шеснаестерца, али је Бен овог пута слаб шутер.

У другом полувремену ривали су живнули. Николић у 54. са двадестеак метара опаљује слаб хитац. Пет минута касније Звезда је повела. Брза контра, Иванић пробија по левој страни и асистира Бену кога на петерцу руши Ивановић. Иванић је и у 80. упослио Вукановића да обезбеди тријумф. У самом финишу, Марин је скривио пенал, Гомеш погађа, али је било касно да се угрози Звездин тријумф.

СТРЕЛЦИ Бен у 60. минуту (из једанаестерца) и Вукановић у 80. за Црвену звезду, а Гомеш у 89. за Партизан . Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 21.862. Судија: Новак Симовић (Ловћенац) 6. Црвени картон: Павловић (Партизан) у 90. минуту.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 7 – Стојковић 7, Милуновић 7, Бабић 7, Родић 7 – Јовичић 7 (од 73. Чаушић 7), Јованчић 7, Иванић 8 – Бен 7 (од 70. Вукановић 7,5), Марин 7 (од 90. Савић) – Павков 7.

ПАРТИЗАН: Стојковић 6- Н.Р. Милетић 6, Остојић 6, Павловић 5,5, Урошевић 6 – Здјелар 7, Шћекић 6 – Тошић 6 (од 67. Ивановић 6), Пантић 6 (од 79. Илић -), Николић 6 (од 87. Нџаи -) – Гомеш 6,5.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ:Марко Иванић (Ц.звезда)