Дерби је припао домаћем тиму. У 160. окршају Црвене звезде и Партизана победу су остварили црвено-бели - 2:1 (0:0).

Екипа Владана Милојевића је до вођства стигла преко Бена у 60. минуту са пенала, да би Вукановић у 80. дуплирао предност. Гомеш је у 90. минуту такође са "беле тачке" погодио и тако поставио коначан резултат.

Звезда је после овог меча прва са 48 бодова, док је Партизан пети са 30 поена.

18:32 - САСТАВИ ТИМОВА

ЗВЕЗДА: Борјан - Стојковић, Бабић, Милуновић, Родић - Јовичић, Јованчић - Бен, Марин, Иванић - Павков

ПАРТИЗАН: Стојковић - Н.Р.Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић - Здјелар, Шћекић, Тошић, Пантић - Николић, Рикардо

19:03 - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО

Утакмица на стадиону "Рајко Митић" је и званично пчела. Прву прилику је имао Стојковић који је добро шутирао са десне стране искоса, Стојковић је интервенисао.

19:06 - ЗА САДА БЕЗ ИНЦИДЕНАТА

Навијачи оба тима полако попуњавају трибине, а добра вест је да није било индицената пред почетак утакмице. У једном моменту је Аутокоманда била затворена због проласка присталица Партизана, али је убрзо полиција пустила саобраћај и пролазе ка стадиону.

19:15 - ЗВЕЗДА БОЉА

На старту утакмице су црвено-бели за нијансу бољи. Стварају више шанси, нападају, без неке велике опасности за гол црно-белих. услед великог броја топовских удара и употребе пиротехничких средставља је велики облак дима надвио терен.

У свему томе је Данило Пантић успео да направи неколико добрих потеза, шутирао је поред гола.

19:22 - МАРИН ОСТАО НА ТРАВИ

Темпо је знатно опао после покушаја Пантића. У 20. минуту је дошло до једног дуела Здјелара и Марина, у свој тој гужви је Марин остао да лежи на трави, а црвено-бели су добили фаул и слободан ударац. Бен је добро центрирао, одбрана је интервенисала, да би после центаршута са друге стране Милуновић фаулирао Стојковића.

19:28 - ФАУЛ ПАВКОВА У НАПАДУ

Марин пролази по десној страни, шаље одличан центаршут, али Павков прави фаул у нападу на Остојићу.

19:35 - ПОЛУ-ПРИЛИКЕ НА ОБЕ СТРАНЕ

Нема озбиљних шанси ни на једној страни. Бен је био у прилици да упути шут са око 20 метара, али се саплео и пао. Борјан је пред својим голом успео да реагује.

Бакље су упале и на део терена у једном моменту, па су још једном замолили публику да не убацује пиротехничка средства на терен.

19:39 - ПРИЛИКА ЗА ПАВКОВА

Марин је сјајним потезом проиграо Стојковића чији центаршут је изблокиран. Марин је затим лоше извео корнер, али се лопта вратила у казнени простор, Бен је главом спустио ка Павкову који је покушао волеј ударцем, преко пречке је лопта отишла.

19:43 - БАБИЋ "ПОЖУТЕО", ПАВКОВ СПАСАВАО

Први жути картон је добио Бабић у 39. минуту после фаула над Рикардом. Слободан ударац је извео Тошић и упутио центаршут на другу стативу, Родић је спречио опасност. Николић је затим вратио лопту, Тошић се наместио, Павков је главом интервенисао и послао лопту у корнер. Милетић је био добар у казненом простору, али далеко поред гола је отишла лопта.

19:50 - ПОЛУВРЕМЕ

Звезда је имала три шансе после покушаја Милетића. Прво Милуновић после корнера шаље лопту преко гола, после чега Иванић из слободног ударца шутира поред гола.

У надокнади је Павловић направио несмотрен фаул на Стојковићу, добио жути картон. Слободан ударац са ивице казненог простора извео је Бен и погодио живи зид. Судија је потом одсвирао крај првог дела.

20:10 - КРЕНУЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме. Прву шансу је имао Партизан одмах на старту, Борјан је био на правом месту.

20:16 - ПАРТИЗАН КРЕНУО АГРЕСИВНИЈЕ

У другом полувремену је Партизан кренуо знатно агресивније више времена имају лопту у свом поседу и чешће су на половини ривала. Уз то је све више малих фаулова и нервозе са обе стране. Шћекић је добио жути картон у 53. минуту.

20:19 - ПОКУШАЈ НИКОЛИЋА

Партизан наставља са бољом игром, покушао је и Николић са ивице казненог простора, лопта је завршила преко гола.

20:23 - ЗВЕЗДА ВОДИ ИЗ ПЕНАЛА

Одлично је прошао Иванић по страни, упутио одличан центаршут, Бен је био сам испред гола, али је пао и промашио. После неколико тренутака је Симовић показао на "белу тачку" после интервенције помоћника пошто је Урошевић повукао Бена за дрес.

ГОООООЛ - Бен је преузео одговорност, Стојковић је погодио страну, али је шут био јак и прецизан у "малу мрежу".

20:30 - ПРВА ПРОМЕНА

Прва промена на мечу у 67. минуту. Ђорђе Ивановић улази уместо Зорана Тошића.

20:33 - МЕЊА И МИЛОЈЕВИЋ

Измену је направио и Милојевић, Алекса Вукановић је у 70. минуту заменио Бена, стрелца гола за вођство црвено-белих.

20:39 - ШАНСА ЗА ИВАНОВИЋА

После поготка Бена је темпо игре поново пао, све до 76. минута. Тада је лопта уз мало среће дошла до Ивановића који је из добре позиције шутирао далеко преко гола. Непосредно пре тога је Милојевић направио и другу промену када је уместо Јовичића ушао Чаушић.

Како се игра можда и најбоље говори податак да је за 76 минута игре направљено чак 46 прекршаја.

20:43 - ЗВЕЗДА ДУПЛИРАЛА ПРЕДНОСТ

Звезда је увећала вођство у дербију.

ГООООЛ - Иванић је поново центрирао, Урошевић каснио, а Вукановић се одлично убацио и матирао Стојковића.

20:47 - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ИВАНИЋА, УШАО И ИЛИЋ

Убрзо после другог је Звезда могла и до трећег гола. Јованичић је петом проследио за Иванића који је из добре позиције шутирао преко гола. У игру је ушао и Саша Илић уместо Данила Пантића.

20:50 - ЖУТИ КАРТОН ЗА МИЛЕТИЋА, УШАО НЏАЈ

После фаула је нервозни Милетић испуцао лопту ка трибинама и за то је добио жути картон. Недуго затим је Нџај заменио Никоића.

20:52 - МАРИН СКРИВИО ПЕНАЛ, РИКАРДО ПОГОДИО

Здјелар се одлично заградио у казненом простору, Марин веома лоше стартовао, а судија Симовић није имао дилему, показао је на "креч".

ГООООЛ - Рикардо Гомеш је узео лопту и шутирао по средини гола и тако смањио заостатак.

20:55 - IGRAĆE SE JOŠ ČETIRI MINUTA

Posle pogotka je došlo do koškanja između Borjana, Gomeša i ostalih igrača. Rikardo je želeo da uzme loptu i da je odnese do centra, čuvar mreže domaćeg tima to nije dozvolio, pa je sudija Simović morao da se umeša.

Igraće se još četiri minuta, a Milojević je umesot Marina uveo Savića.

20:56 - CRVENI ZA PAVLOVIĆA

Crveni karton za mladog igrača Partizana. U vazdušnom duelu je Pavlović rukom udario Vukanovića, sudija Simović mu je pokazao drugi žuti karton.

20:59 - KRAJ MEČA

Kraj utakmice. Crvena zvezda je slavila sa 2:1.