Фудбалери Атлетико Мадрида победили су данас на свом терену Валенсију са 3:2 у 34. колу шпанске Примере.

"Јорганџије" су тријумфом над "слепим мишевима" одложили прославу титуле фудбалера Барселоне, пошто су остали на девет бодова заостатка четири кола пре краја шампионата.

Домаћин је повео голом Алвара Морате у деветом минуту, да би Валенсија изједначила преко Кевина Гамеира у 36.

Атлетико је до новог вођства стигао у 49. минуту, а овај пут стрелац је био Антоан Гризман. Валенсија је још једном успела да додје до изједначења голом Данијела Пареха у 77. минуту из једанаестерца.

Победу екипи Дијега Симеонеа донео је Анхел Кореа у 81. минуту.

Атлетико је други на табели Примере са 71 бодом, док је Валенсија пета са 52.

Фудбалери Атлетик Билбаа победили су вечерас у гостима Леганес са 1:0, док су Еспањол и Селта играли нерешено 1:1.

Атлетик је на гостовању Леганеса уписао битну победу у борби за пласман у квалификације за Лигу Европа.

Екипа из Баскије до тријумфа је дошла аутоголом Јусефа ен Несирија у 43. минуту.

Атлетик је после ове победе седми на табели Примере са 49 бодова, док је Леганес 12. са 41.

Селта је на гостовању против Еспањола имала гол заостатка, али је на крају ипак успела да дође до изједначења и битног бода у борби за опстанак.

Еспањол је повео поготком Леи Вуа у 33. минуту, да би изједначење донео Максимилијано Гомес у 72.

Селта је 15. са 36 бодова, два више од првог тима у зони испадања, док је Еспањол 10. са 43.