Фудбалери Манчестер ситија победили су вечерас на гостовању Манчестер јунајтед са 2:0 у заосталој утакмици 31. кола енглеске Премијер лиге.

Екипа Пепа Гвардиоле је у најтежој утакмици до краја сезоне уписала победу и тако начинила велики искорак ка одбрани титуле у Премијер лиги.

Прво полувреме донело је изједначену игру на обе стране, али се ситуација променила у другом делу када су "грађани" дошли до оба гола.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Клоп: Не можемо да утичемо на манчестерски дерби, али делује да не може ни Јунајтед

Водећи је постигао Бернардо Силва у 54. минуту искористивши лошу одбрану Лука Шоа који није ушао у блок.

Питање победника у градском дербију решио је Лирој Сане у 66. минуту после одличног контранапада и асистенције Рахима Стерлинга, али и веома лоше интервенције Давида Де Хее.

Манчестер сити се овом победом вратио на лидерско место Премијер лиге са 89 бодова, једним више од другопласираног Ливерпула, док је Манчестер јунајтед шести са 64 и све је даљи пласману у ЛШ. Сити пред собом има још три меча против Барнлија, Лестера и Брајтона.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПОГБА ОБАВЕСТИО САИГРАЧЕ: Желим да напустим "Олд Трафорд"

У другој утакмици играној вечерас Вулверхемптон је пред својим навијачима победио Арсенал са 3:1.

Домаћин је повео поготком Рубена Невеша у 28. минуту, док је на 2:0 у 37. повисио Мет Доерти.

Питање победника практично је било решено после првог полувремена, пошто је у судијској надокнади времена на 3:0 повисио Диого Жота.

Арсенал је преко Сократиса Папастатопулоса у 80. минуту само ублажио пораз.

Вулверхемптон је седми са 51 бодом, док је Арсенал пети са 66.