ДОБАР Раднички, лош Партизан и очајне судије. То је у најкраћем резиме виђеног у дербију другог кола плеј-офа Суперлиге. Домаћин је по свему приказаном заслужио сва три бода, али не и "мрљу" у виду катастрофалне грешке судије Николића, који је признао гол Грбића у 48. минуту иако је Ранђеловић утицао на игру налазећи се бар два метра у офсајду - 3:1 (1:1).

Нишлије су боље ушле у четврти овосезонски дуел старих познаника, са мање респекта и много више ризика на плану офанзивних акција. Све се у игри Радничког у тих првих 45 минута вртело око осовине коју су чинили некадашњи играчи црно-белих Дринчић и Грбић. Први је код сваког прекида доносио страх Кљајићу и његовим саиграчима, док је брзоноги Грбић константно претио са бока. Ипак, боља контрола лопте и конкретнија игра нису донеле већу опасност по Партизанов гол, док је прва права акција на другој страни приморала Ристића да у 42. минуту оде по лопту у мрежу. У улози асистента се нашао Немања Николић, а предност гостима донео је Ђорђе Ивановић прецизним ударцем са неких 13-14 метара.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Раднички - Партизан 3:1

ПОВРЕДА ВАЛИЈЕНТЕА ПАРТИЗАН у четвртак очекује вечити дерби у који ће ући без двојице искусних дефанзиваца. Шпанац Валијенте је напустио терен у 24. минуту због повреде колена и извесно га очекује пауза, док ће леви бек Немања Г. Милетић на "хлађење" због жутих картона.

И то мало је очигледно било све од Партизана, пошто је домаћин већ до полувремена вратио егал на семафору. Несмотрен старт Милана Смиљанића на ивици шеснаестерца омогућио је искусном Стојановићу зицер из слободног ударца. Пребацивање живог зида у том другом минуту надокнаде је уједно значило неминовност, а то се и десило - 1:1.

На крилима доброг завршетка првог полувремена Нишлије су у наставку кренуле још храбрије и отреситије. И пре него што је такав приступ могао да да резултат, Раднички је добио нова "крила" у виду судијског слепила, како главног арбитра Николића, тако и његовог помоћника Минића. Грбић је у том 48. минуту упутио лопту са левог бока, а центаршут се претворио у шут на гол, пошто је Ранђеловић варком тела на петерцу само пропустио лопту у Кљајићеву мрежу. И све то не би било спорно да Ранђеловић није утицао на игру у тренутку када је био бар два метра у офсајду!

Улазак у резултатски минус због нестварне и несхватљиве грешке Николића и Минића очигледно је потпуно дезоријентисао госте, који су само четири минута касније поново капитулирали и тако остали практично без наде да могу бар до бода. Леви бек Милетић је грубо погрешио, а Ранђеловић на прави начин искористио пас Тодоровског како би дотукао грогираног ривала. Остатак меча протекао је у јаловој иницијативи Партизана прошараној повременим ситнијим чаркама на терену.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЋУРЧИЋ ПРОГОВОРИО О РАЗЛОЗИМА РАСТАНКА СА ДИНАМОМ: Споменик Станише Стошића се питао више од мене

РАДНИЧКИ - ПАРТИЗАН 3:1 (1:1)

СТРЕЛЦИ: Стојановић у 45+2, Грбић у 48, Ранђеловић у 52. за Раднички, Ивановић у 42. минуту за Партизан. Стадион: "Чаир". Гледалаца: 5.000. Судија: Бојан Николић (Крагујевац) 5.

РАДНИЧКИ НИШ: Ристић 7 - Тодоровски 7, Панков 7, Црномарковић 6,5, Ђорђевић 6,5 - Бондаренко 7, Дринчић 7,5 - Грбић 8 (од 83. Ад. Јовановић -), Стојановић 7,5 (од 73. Ал. Јовановић -), Ранђеловић 7 - Хаскић 6 (од 87. Никодијевић -).

ПАРТИЗАН: Кљајић 6 - Вулићевић 6,5, Валијенте - (од 24. Марковић 6), Остојић 6, Н. Г. Милетић 5 - Смиљанић 6, Здјелар 6, Ивановић 6,5, Пантић 6,5 (од 76. Нџај -) - Николић 6,5, Гомеш 5,5 (од 74. Илић -).

Играч утакмице: Петар Грбић (Раднички).