Фудбалери Радничког победили су данас на свом терену у Нишу Партизан са 3:1, у утакмици 32. кола Супер лиге Србије, у плеј-офу.

Партизан је повео у 42. минуту голом Ђорђа Ивановића, а изједначио је Саша Стојановић у четвртом минуту надокнаде првог полувремена из слободног ударца. Раднички је повео из сумњиве ситуације голом Петра Грбића у 48. минуту, а победу је обезбедио Лазар Ранђеловић у 52. минуту.

Раднички је имао више лопту у првом делу, а прву добру прилику имао је у 11. минуту. После продора по десној страни центрирао је Грбић, лопту је одбио голман Филип Кљајић до Стојановића, који је шутирао поред гола.

Због повреде колена фудбалер Партизана Марк Валијенте је у 23. минуту изашао из игре.

У 36. минуту Грбић је добро пронашао Нермина Хаскића, који се у доброј прилици није добро снашао, док је Никола Дринчић у 41. минуту добро шутирао, али је лопту одбио у поље један играч Партизана.

Партизан је повео у 42. минуту. Немања Николић се добро изборио за лопту и послао је ка голу домаћих, ту је био и Рикардо, али је до лопте дошао Ивановић и убацио је у мрежу.

У самој завршници првог дела игре домаћи су изједначили. После прекршаја Милана Смиљанића над Хаскићем на ивици шеснаестерца, слободан ударац добро је извео Стојановић и погодио мрежу.

Раднички је повео у 48. минуту из сумњиве ситуације. Грбић је шутирао пред гол после продора са леве стране, испред голмана Партизана у офсајду се налазио Ранђеловић, који није пипнуо лопту, али је ометао Кљајића, који није могао да дође до лопте, која је завршила у мрежи.

После четири минута домаћи су удвостручили предност голом Ранђеловића, искоса са десне стране.

Фудбалер Радничког Дринчић је у 61. минуту напустио терен због повреде.

У завршници утакмице Партизан је нападао, покушавали су Ивановић, Зђелар и Милетић, али нису успели да савладају голмана Боривоја Ристића.

Раднички је други на табели са 41 бодом, четири мање од Црвене звезде, а Партизан је трећи са 30 бодова, колико има и четвртопласирани Чукарички.

У следећем колу, у четвртак, Партизан ће играти на гостовању против Црвене звезде, а Раднички ће дочекати Чукарички.

18:03 - САСТАВИ

Стадион: Чаир, Судија: Бојан Николић

РАДНИЧКИ НИШ: Ристић – Тодоровски, Панков, Црномарковић, Ђорђевић – Бондаренко, Дринчић – Грбић, Стојановић, Ранђеловић – Хаскић.

ПАРТИЗАН: Кљајић – Вулићевић, Валијенте, Остојић, Н. Г. Милетић – Смиљанић, Здјелар, Ивановић, Пантић – Николић, Рикардо.

18:31 - КРЕНУЛА УТАКМИЦА У НИШУ

Почео је меч у Нишу. Ненад Лалатовић се одлучио за прилично јаку поставу, што довољно говори о амбицијама "мераклија" у недељу после подне. С друге стране, Саво Милишевић је, као што је и најавио, одлучио да одмори поприличан број играча.

18:42 - УСПАВАНКА НА ЧАИРУ

После првих десет минута у Нишу није било већих узбуђења, играло се углавном на средини терена, Раднички је могао до шансе после корнера Николе Дринчића, док на другој страни Рикардо није успео да изведе добар контранапад.

18:46 - ШАНСА ЗА СТОЈАНОВИЋА

Као и у већини досадашњих утакмица ових ривала, Раднички се ослања на продоре по боку. Тако је по десној страни пробио Петар Грбићу 12. минуту, убацио лопту на петерац, интервенисао је Филип Кљајић, али тако што је практично намесито зицер Саши Стојановићу, али ударац "седмице" Нишлија завршио је поред стативе.

18:57 - ВАЛИЈЕНТЕ ЗБОГ ПОВРЕДЕ ИЗЛАЗИ ИЗ ИГРЕ

Партизан тешко налази пут до гола Радничког. Домаћин је за сада опаснији, уосталом, играчи у црвеним дресовима су и створили једину прилику до сада. Марк Валијенте не може да издржи, осетио је бол у колену и тражио је замену. Уместо њега играће Светозар Марковић.

19:09 - ПРВИ ШУТ ПАРТИЗАНА КА ГОЛУ ДОМАЋИНА

Први покушај Партизанатек у 34. минуту. И то после слободног ударца Данила Пантића. Удаљеност јесте била велика, али по лошем терену лопта се једва докотрљала до Боривоја Ристића.

19:16 - СУДАР ГРБИЋА И КЉАЈИЋА

Деловало је да ће овај напад домаћина бити опасан. Грбић је прошао по левом крилу и у срцу шеснаестерца пронашао Хаскића, који је оклевао, па се није изборио за шансу, већ је покушао да врати лопту Грбићу, од кога је бржи био Кљајић. Голман Партизана и офанзивац Радничког су се сударили и обојица остала да леже.

19:18 - ИВАНОВИЋ ПОГОДИО ЗА ПРЕДНОСТ ПАРТИЗАНА

ГОООООЛ! Води Партизанод 42. минута- Ивановић! Конфузију на ивици казненог простора Радничког искористио је нападач Партизана. Најпре је Немања Николић лепо пребацио лопту у празан простор, ту су се нашли Рикардо и Ивановић, срећним сплетом околности се она потом нашла испред Ивановића, а он је смирено псоео да је пласира у десни угао гола голмана Ристића.

19:22 - МАЈСТОРИЈА СТОЈАНОВИЋА

ГОООЛ! Милан Смиљанић је оборио Хаскића на ивици казненог просторау 45. минуту, а "слободњак" извео Саша Стојановић. Мајсторски је то извео, пребацио "живи зид" и сместио лопту под пречку.

19:23 - ПОЛУВРЕМЕ

Тихо прво полувреме је ипак било зачињено са два лепа гола. Практично до 40. минута ниједна екипа није стигла до стопостотне шансе, Раднички је био конкретнији и активнији, али је ипак Партизан повео преко Ивановића, да би Стојановић изједначио у надокнади времена.

19:43 - ПАРТИЗАН ОШТЕЋЕН, РАДНИЧКИ ВОДИ

ГОООЛ! Раднички води од 48. минута, али је Партизан оштећен. Гол је постигао Петар Грбић после ударца са леве стране. Био је то више пас Црногорца за Лазара Ранђеловића, који је био у очигледном офсајду, утицао је на игру, варком тела испред Кљајића преварио голмана Партизана, али није дирао лопту, она је прошла поред играча црно-белих и завршила у мрежи.

19:47 - РАДНИЧКИ - ПАРТИЗАН 3:1 - РАНЂЕЛОВИЋ

ГОООЛ!Раднички је до другог гола дошао после недозвољене позиције Ранђеловића. Међутим, Нишлије стижу до још једног поготка. Овог пута све је чисто. Изгубио је лопту Милетић, а Ранђеловић је сјајним ударцем погодио даљи угао... Много ће се причати о водећем голу Нишлија. Црно-бели су оштећени.

19:58 - ПОВРЕДА ДРИНЧИЋА

Повреда Дринчића. После дуела са Здјеларом бивши фудбалер Партизана је остао на трави и жалио се на повреду десне ноге. На крају је успео на ногама да изађе ван игре., па се вратио на терен. Добре вести за Лалатовића, који је оставио Дринчића у игри.

20:13 - ОДЛИЧНА ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН

Велика шанса за Партизан. Класу је демонстрирао Саша Илић. Спојио је сјајним пасом са голом Ивановића, али у последњем тренутку га блокира Црномарковић. Притисак Партизана. Високо су изашли и штопери гостију. Могао је Здјелар да изненади Ристића који боксује лопту.

20:18 - ДОБАР ПОКУШАЈ МИЛЕТИЋА

Слободњак Милетића!Илић је изнудио фаул на ивици казненог простора, у одсуству Зорана Тошића, Горана Закарића и Данила Пантића, одговорност је преузео леви бек Милетић, лепо шутирао, али је Ристић био сигуран.

20:21 - КРАЈ

Велики тријумф Радничког са којим се Нишлије опет враћају у трку за титулу шампиона. Звезда им сада бежи само четири бода, а у наредном колу се игра "вечити" дерби.