ШАМПИОН је оборен на плећа после серије од 57 првенствених утакмица. Неочекивани преокрет и велики подвиг направили су "брђани". Губио је Чукарички са 2:0 од Црвене звезде и није клонуо, већ се подигао као да је попио чаробни напитак и највише захваљујући двоструком стрелцу Огњену Мудринском стигао до чудесне победе - 3:2 (2:2).

Домаћин се херојски борио и изборио за тријумф који му је донео велике шансе за европласман, док су се црвено-бели уверили да је пут до нове титуле ипак трновит. Пораз је за Звезду пао у незгодан час, пред вечити дерби са Партизаном у четвртак.

Тренер гостију Владан Милојевић је направио неколико измена у саставу размишљајући и о двобоју са Партизаном. Бековски пар чинили су Гобељић и Стојковић, тандем задњих везних Чаушић и Јованчић. Први пут је Алекса Вукановић добио улогу стартера и то у самом шпицу, а да је то била добра одлука видело се већ у 6. минуту.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Чукарички - Црвена звезда 3:2

Вукановић је по десној предриблао Шапића и као на тацни послужио Марина да са петерца погоди за 0:1. Тринаест минута касније слична акција и исти актери, само по левој страни. Опет је Вукановић надмудрио Шапића и претрчао га, само што је овог пута дефанзивац домаћих срушио Звездиног нападача и скривио једанаестерац. Бен је и овога пута неумољив пеналџија - 0:2.

Док је офанзива црвено-белих без Боаћија, Павкова и Јовељића била убојита, одбрана је била рањива. Милан Борјан је имао срећше у 14. када је Мудрински из зицер позиције погодио мтрежу, али иза гола. У 22. Мудрински опет остаје сам, стим што овога пута не греши и ударцем главом враћа неизвесност у меч - 1:2. Одлично му је асистирао Луковић.

Наравно, Чукаричком је овај погодак улио наду да може много више на овој, отвореној и узбудљивој утакмици. Шансе су се смењивале, Бен у два наврата пропушта солидне прилике. Домаћин такође напада, тражи изједначење. И добија га у 38. минуту, на спектаткуларан начин. Лука Стојановић је остао сам на "капици" шеснаестерца да се намести и упути пројектил под саму пречку. Звук лопте како се зарива у мрежу чуо се до Видиковца - 2:2.

У другом полувремену, утакмица се мало стишала. "Брђани" су се више повукли јер им је и бод био велики у борби за четврто место које води у Европу. Звезда је притискала, али дуго није успела да направи нешто конкретно испред гола Немање Стевановића. Све је било мирно, када је у у 67. минуту домаћин стигао до мегапреокрета. Доцић је одлично центрирао из слободног ударца, Мудрински је опет на правом месту да други пут матира свој бивши клуб - 3:2 и запрети му првим првенственим поразом ове сезоне.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ДОБРО ПАМТЕ - НИКОЛИЋА: Партизановцима се неће свидети ко им суди у Нишу

Ни снажна подршка Звездиних навијача није подигла уздрмане госте. Стихијски напади, без правог нападача у финишу, ништа нису донели. Ово је први пораз црвено-белих у Суперлиги од 1. октобра 2017, када су изгубили од Напретка у Крушевцу (1:0).

- Кад водите са 2:0 и изгубите утакмицу! Први пут нам се то десило, анализираћемо све и видети у чему је проблем - кратко је рекао Владан Милојевић, шеф стручног штаба шампиона.

Тренер Чукаричког Симо Крунић блистао је од среће.

- Велику ствар смо направили, поиказали какав карактер имамо. Против најјаче екипе у Лиги успели смо да се вратимо после 0:2 и да победимо. Свака част, момци - одушевљен је био Крунић.

ЧУКАРИЧКИ - Ц. ЗВЕЗДА 3:2 (2:2)

СТРЕЛЦИ: Стојановић у 38. и Мудрински у 22. и 67. за Чукарички, а Марин у 6, Бен у 19. (из једанаестерца) за Црвену звезду. Стадион: ФК Чукарички. Гледалаца: 3.000. Судија: Игор Стојилковић (Београд).

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 5,5 - Гобељић 5, Милуновић 5, Савић 5, Стојковић 5 - Чаушић 6 (од 86. Вулић -), Јованчић 6 - Бен 6 (од 63. Симић 5,5), Иванић 5, Марин 5, - Вукановић 7 (од 77. Јирка -).

ЧУКАРИЧКИ: Н. Стевановић 7 - М. Стевановић 7, Пушкарић 7, Шапић 6, Богосавац 7 - Ковач 7, Доцић 7 - Луковић 7,5 (од 84. Шарић -), Стојановић 7,5, Бирманчевић 7 - Мудрински 8 (од 70. Тедић -).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Огњен Мудрински (Чукарички)