Фудбалери Манчестер ситија победили су данас на свом терену екипу Тотенхема са 1:0, у утакмици 35. кола Премијер лиге.

Сити се овом победом, 28. у од почетка шампионата, "осветио" Тотенхему за елиминацију у четвртфиналу Лиге шампионата, али и направио још један корак ка освајању титуле.

Екипа Пепа Гвардиоле је тренутно прва на табели са 86 бодова, односно има бод више од Ливерпула који ће свој меч 35. кола играти сутра против Кардифа. На другој страни, Тотенхем је трећи са 67 освојених бодова.

Једини гол на данашњем мечу постигао је Фил Фоден у петом минуту, на асистенцију Серхија Агуера. Био је то његов први погодак у Премијер лиги, а уједно је постао и најмлађи стрелац у историји Ситија.

До краја меча оба тима су имала по неколико изгледних прилика за гол, али резултат се није мењао.

Фудбалере Ситија у среду очекује нови тежак посао, пошто ће у заосталој утакмици 31. кола гостовати градском ривалу, Манчестер јунајтеду. Дан раније, Тохенхем у одложеном мечу 33. кола дочекује Брајтон.

Фудбалери Фулама победили су данас у гостима екипу Борнмута са 1:0.

Једини гол на мечу, вредан три бода, постигао је Александар Митровић у 53. минуту са пенала. Био је то први погодак Митровића после девет премијерлигашких утакмица.

Фулам је уписао шесту победу у сезони и претпоследњи је на табели са 23 бода, док је Борнмут на 12. позицији са 41 бодом.

Фудбалери Вотфорда су у гостима славили против Хадерсфила са 2:1. Оба гола за победнички тим постигао је Ђерар Деулофеу, док је стрелац за домаћи тим био Карлан Грант.

Вотфорд је седми на табели са 49 бодова, док је Хадерсфилд последњи са само 14 освојених бодова.

Фудбалери Вест Хема и Лестера одиграли су 2:2. Лестер је осми на табели са 48 бодова, док је Вест Хем на 11. месту са 43.

На мечу Вулверхемптона и Брајтона није било голова. Вулверхемптон је девети на табели Премијер лиге са 48 бодова, док Брајтон заузима 17. позицију са 34 бода.