ЈЕДАН, за Партизан и те како вредан гол Рикарда Гомеша направио је разлику између црно-белих и Радничког у првом полуфиналном мечу Купа Србије. Значајан корак ка четвртом узастопном тријумфу у масовнијем такмичењу фудбалери Партизана направили су паметном, мудром и довољно конкретном партијом којом су испуњена оба циља, а то су победа и чињеница да Нишлије нису успеле да постигну гол - 1:0 (1:0).

Партизан је много боље отворио утакмицу од Радничког, не због тога што је Боривоје Ристић морао често да стрепи услед кидисања на његов гол, већ првенствено због чињенице да су од првог звиждука Срђана Јовановића контролисали дешавања на терену и усмеравали утакмицу на своју "воденицу". Ненад Лалатовић је на терен послао идентичан састав оном који је у Суперлиги савладао Партизан у Хумској, али то није донело и пресликан дуел од пре нешто више од месец дана.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Партизан-Раднички Ниш 1:0

Црно-бели су стрпљиво "плели мрежу" око добро постављеног блока Радничког, а све је за домаћина могло да буде много лакше да је већ у 5. минуту Немања Милетић погодио мрежу ударцем главом после корнера. Ипак, Ристић је одлично реаговао и спречио да саиграчи и он крену у утакмицу из минуса. Оно што му је тада успело није и у 28. минуту, када је Црномарковић после центаршута са левог бока "асистирао" Рикарду Гомешу оставивши му лопту на "тацни" на неких шест, седам метара од гола. Тамнопути нападач Партизана је рутински искористио поклон и стигао до 22. гола у сезони.

Одговор Нишлија на ауторитет који су наметнули Милошевићеви изабраници стигао је само у првих неколико минута другог полувремена када је голман домаћих морао да интервенише у више наврата. За све остало виђено у других 45 минута питао се домаћин, који се ипак није определио за већи ризик, како би на реванш у Ниш ипак однео значајну предност у виду нетакнуте мреже Владимира Стојковића.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КУП ОСТАЈЕ КОД НАС: Партизан у првом мечу полуфинала дочекује Раднички

ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ 1:0 (1:0)

СТРЕЛЦИ: Гомеш у 28. минуту. Стадион Партизана. Гледалаца: 2000. Судија: Срђан Јовановић (Београд) 7.

ПАРТИЗАН: Стојковић 7 - Н.Р. Милетић 7,5, Остојић 7, Павловић 7,5, Урошевић 7 - Здјелар 7, Шћекић 6,5 - Закарић 6 (од 46. Ивановић 6,5), Пантић 7, Тошић 6,5 (од 76. Илић -) - Гомеш 7 (од 83. Георгијевић -).

РАДНИЧКИ: Ристић 6,5 - Тодоровски 6, Панков 6,5, Црномарковић 6, Ђорђевић 6,5 - Бондаренко 6, Дринчић 7 - Грбић 6,5 (од 72. Петровић -), Којашевић 5,5 (од 65. Стојановић -), Ранђеловић 6 (од 88. Никодијевић -) - Хаскић 6.

Играч утакмице: Н. Р. Милетић (Партизан).