Решене су све дилеме. Ајакс, Барселона, Тотенхем и Ливерпул - то су полуфиналисти Лиге шампиона за сезону 2018/19.

После невероватно узбудљивих реванша четвртфинала, одиграних вечерас, сазнали смо и полуфиналне парове, па ће се за пласман у велико финале борити Ајакс и Тотенхем, односно Барселона и Ливерпул.

"Певци" су после 1:0 на свом терену, вечерас поражени од Манчестер ситија на "Етихаду" 4:3. Ипак, два гола Сона и један резервисте Љорентеа били су довољни за пролаз.

Два поготка Стерлинга, по један Бернарда Силве и Агуера, силно су обрадовали присталице "грађана", али су сви њихови снови о полуфиналу срушени у 93. минуту, када је ВАР поништио гол Стерлинга због офсајда.

Неизвесност је изостала у Порту, где је Ливерпул лако потврдио 2:0 из меча на "Енфилду. Сем утешног поготка, домаћин није успео да помрси конце изабраницима Јиргена Клопа који су на крају славили 4:1, а голове су постигли Мане, Салах, Фирмино и Ван Дајк. Једини погодак за Порто у овом двомечу забележио је Милитао.

20:40 - САСТАВИ ТИМОВА

Ево састава за меч Порта и Ливерпула на стадиону "Драгао", где ће правду делити Холанђанин Дани Макели:

Ливерпул (4-3-3): Алисон - Александер-Арнолд, Матип, Ван Дајк, Робертсон - Фабињо, Kејта, Вајналдум - Салах, Ориги, Мане.

Порто (4-3-3): Kасиљас - Милитао, Феипе, Пепе, Тељес - Отавио, Данило, Ерера - Kорона, Марега, Брахими.

А ево за које су се саставе определили Пеп Гвардиола и Маурисио Покетино:

Манчестер Сити (4-3-3): Едерсон - Вокер, Kомпани, Лапорт, Менди - Де Брујне, Гундоган, Давид Силва - Стерлинг, Агеуро, Бернардо Силва.

Тотенхем (4-2-3-1): Лорис - Трипије, Алдервајрелд, Вертонген, Роуз - Сисоко, Вањама - Ериксен, Али, Моура - Али.

На "Етихаду" ће главни арбитар бити Џенејт Чакир из Турске.

21:01 - ПОЧЕЛИ СУ РЕВАНШ МЕЧЕВИ ЧЕТВРТФИНАЛА

Сусрет у Манчестеру почео је минут раније у односу на дуел у Порту.

21:16 - ЛУДИЛО У МАНЧЕСТЕРУ - ЧЕТИРИ ГОЛА У РОКУ ОД СЕДАМ МИНУТА

Невероватан почетак меча у Манчестеру! Голеада за само седам минута игре! Таман када је деловало да "грађани" нису могли боље да отворе меч, стигао је експресан одговор гостију.

Сити је повео фантастичним голом Стерлинга у четвртом минуту, али је Сон са два поготка (у седмом и десетом минуту) утишао "Етихад". Оба пута искористио је грешке у одбрани ривала, трагичар је био Лапорт.

А онда, када је деловало да старт утакмице не може бити луђи, уследио је нови шок - гол Бернарда Силве у 11. минуту.

Никада у историји Лиге шампиона није брже постигнуто четири поготка.

21:20 - МИРНО У ПОРТУ

У Порту још увек траје почетно одмеравање снага. Најбоља шанса у досадашњем току меча десила се у првом минуту, када је Корона после соло продора шутирао са ивице шеснаестерца. Ипак, недовољно прецизно да угрози гол "редса".

21:23 - НАСТАВАК ГОЛЕАДЕ НА "ЕТИХАДУ"

Сити поново води! Иако је тешко поверовати, после само 21 минута игре резултат је 3:2. Стрелац је поново Стерлинг, а асистент је, као и код првог његовог поготка, Де Брујне. Овога пута Белгијанац је "провукао" лопту кроз петерац, а Стерлинг је натрчао на супротној стативи.

21:30 - ЛИВЕРПУЛ ПОВЕО

Од 28. минута Ливерпул има предност у гостима. Салах је убацио лопту у празан простор, Мане натрчао и олако затресао мрежу домаћина. Иако је погодак постигнут у 26. минуту, признат је два минута касније. Главни арбитар Макели добио је савет из ВАР собе да је боље да погледа снимак, због могућности да је било офсајда.

Холанђанин је прегледао снимак и утврдио да није било недозвољене позиције. Гол је признат.

21:42 - СИСОКО СЕ ПОВРЕДИО, ПА ДОБИО ЖУТИ КАРТОН

Сисоко се у 41. минуту пожалио да не може да настави утакмицу. Покетино је спремио измену, а фудбалеру Тотенхема је указана помоћ.

Ипак, када је требало да га замени Љоренте, Сисоко је, упркос наређењу главног арбитра где мора да напусти терен, то урадио тамо где је желео. Кажњен је жутим картоном.

21:48 - ПОРТО ОПАСНИЈИ

Док Ливерпул на гостовању Порту има вођство, статистика је на страни домаћина. Чак 15 шутева упутили су фудбалери Порта на гол Ливерпула, од тога шест у оквир.

Са друге стране, изабраници Јиргена Клопа су свега два пута шутнули на гол ривала, а један од њих, једини који је ишао у оквир, завршио је у мрежи.

21:50 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Завршено је прво полувреме на обе вечерашње четвртфиналне утакмице Лиге шампиона. Ливерпул води против Порта у гостима резултатом 1:0, док Сити има предност против Тотенхема на "Етихаду" 3:2.

22:04 - ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

На "Етихаду" на полувремену није било промена у саставима. Једину измену до сада направио је Покетино, приморан да замени Сисока због повреде у 41. минуту.

На "Драгау" по једна измена након паузе. Соарес је у екипи Порта заменио Отавија, док је Фирмино ушао у игру уместо Оригија.

22:09 - СИТИ У НАЛЕТУ

Имали су "грађани" шансу да увећају предност у 50. минуту. Љорис је одбрануо шут Стерлинга, али се лопта одбила до Бернарда Силве који је требало само да је смести у мрежу, али је промашио.

Само четири минута касније, нова прилика! Заборавили су фудбалери Тотенхема Де Брујнеа који је био сам на ивици шеснаестерца. Добио је лопту, распалио по њој, али је Љорис још једном фантастично одреаговао.

22:18 - "ГРАЂАНИ" ПРЕКО АГУЕРА ДО ПОВОЉНОГ РЕЗУЛТАТА

Од 1:2 до 4:2! Фудбалери Манчестер ситија сада имају повољан резултат, који их води на мегдан Ајаксу у полуфиналу Лиге шампиона.

Исплатила се "грађанима" иницијатива у нападу, као и контре којима су кажњавали грешке у одбрани Тотенхема.

Поново је Де Брујне одрадио већи део посла, а онда Агуеру оставио лопту "на тацни". Фантастичним шутем Аргентинац је оставио у немоћи тројицу дефанзиваца и савладао Љориса.

22:29 - "РЕДСИ" ДУПЛИРАЛИ ПРЕДНОСТ, АЛИ ПОРТО СМАЊУЈЕ ЗАОСТАТАК

Ливерпул је дуплирао вођство голом Салаха у 65. минуту. Египћанин је добио лопту у шеснаестерцу, остао сам испред голмана и мајсторски крунисао акцију поготком.

Експресно је стигао одговор домаћина, који све време има иницијативу у нападу. После корнера који је извео Тељес, Милитао је био доминантан у скоку и затресао мрежу гостујућег тима у 69. минуту.

22:34 - ЉОРЕНТЕ СТРЕЛАЦ У МАНЧЕСТЕРУ - 4:3

Невероватан финиш и расплет меча на "Етихаду"! Од 73. минута Тотенхем је корак ближи полуфиналу Лиге шампиона.

Љоренте је стрелац, али имао је много среће у овој ситуацији. Трипије је убацио лопту из корнера, а лопта је Љорентеа погодила у кук и завршила у голу.

Ипак, дуго се чекало на потврду поготка. Чакир је после консултације са ВАР собом дуго гледао снимак крај терена, али је на крају показао на центар.

22:40 - КРАЈ СВАКЕ ДИЛЕМЕ У ПОРТУ

Иако је домаћи тим у првом полувремену константно претио голу Ливерпула и био бољи ривал, од примљеног поготка све је кренуло низбрдо по Порто.

Фирмино у 77. и Ван Дајк у 84. побринули су се за велико вођство 4:1.

22:50 - ПОНИШТЕН ГОЛ СИТИЈА, ВЕЛИКА БОРБА У МАНЧЕСТЕРУ

Играо се 93. минут када је "плануо" цео "Етихад". Стерлинг је постигао гол за 5:3, који би могао да одведе тим Пепа Гвардиоле у полуфинале. Почело је славље, али је Чакир срушио снове "грађанима".

После прегледа снимка, утврђено је да је претходно Aгуеро био у офсајду, јер се лопта од Бернарда Силве одбила до њега.

22:52 - ЗАВРШЕН МЕЧ - ЛИВЕРПУЛ ЈЕ У ПОЛУФИНАЛУ

Крај меча у Порту! Ливерпул је славио резултатом 4:1 и пласирао се у полуфинале Лиге шампиона.

22:56 - КРАЈ: ТОТЕНХЕМ ЕЛИМИНИСАО МАНЧЕСТЕР СИТИ

Завршен је меч на стадиону "Етихад". Упркос поразу, Тотенхем ће због бољег скора у гостима у полуфинале на мегдан Ајаксу.