Фудбалери Партизана одавно су изгубили битку за титулу у домаћем шампионату. Због тога су из Хумске истицали да је двомеч са Радничким у полуфиналу Купа Србије за њих најважнији у сезони.

Црно-бели су у првом сусрету савладали Нишлије на свом стадиону резултатом 1:0, а стрелац јединог поготка био је Рикардо Гомеш у 29. минуту.

Реванш је на програму 15. маја.

САСТАВИ ТИМОВА

Партизан: Стојковић - Н.Р. Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић - Зђелар, Шћекић - Закарић, Пантић, Тошић - Гомеш.
Kлупа: Kљајић, Георгијевић, Марковић, Н.Г. Милетић, Ивановић, Смиљанић, Илић.

Раднички Ниш: Ристић - Тодоровски, Панков, Црномарковић, Ђорђевић - Бондаренко, Дринчић - Грбић, Kојашевић, Ранђеловић - Хаскић.
Kлупа: Kојић, Стојановић, Петровић, Александар Јовановић, Алекса Јовановић, Чумић, Никодијевић.

Судија: Срђан Јовановић (Београд).

18:01 - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО

Судијским звиждуком дат је знак за почетак утакмице у Хумској улици, а са центра су кренули гости. Од старта се повела жустра борба, па Ненад Лалатовић ни у првом минуту није имао мира на клупи Радничког.

ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН У ПЕТОМ МИНУТУ! Први ударац из угла на мечу резултирао је добром шансом за црно-беле. Тошић је извео корнер, а Немања Р. Милетић покушао главом. Ипак, одлично је одреаговао Ристић на голу Радничког.

Врше притисак фудбалери Партизана на половини гостујућег тима. Везали су неколико добрих шанси, али још увек нема промене резултата.

18:13 - РАДНИЧКИ ЧЕКА ПРИЛИКУ ИЗ КОНТРЕ

Партизан има иницијативу у нападу, док Нишлије чекају прилику из контре. После корнера који је извео Тошић у 12. минуту, фудбалери Радничког су изнели лопту из свог шеснаестерца, искористили неопрезност црно-белих и кренули у контру. Ипак, брзо су се вратили домаћи на своју половину, а Урошевић је пресекао додавање Нишлија које је могло да створи проблем по гол Стојковића.

У 20. минуту нова контра за госте. Грбић је пробио по десној страни, а Павловић у последњем тренутку уклизао и избацио лопту у корнер. Био је топрви ударац из угла за Раднички, Бондаренко је успео да се избори за шут после изведеног прекида, али је Стојковић сигурно ухватио лопту.

18:28 - РИКАРДО НА ПРАВОМ МЕСТУ - ПАРТИЗАН ВОДИ

Први жути картон на мечу донео је Партизану шансу која се претворила у гол. Дринчић је опоменут после фаула над Тошићем, а прекид је извео Пантић. Убацио је лопту у казнени простор Радничког, Црномарковић је желео да интервенише, али је проследио лопту право у ноге Рикарду. Нападач црно-белих се нашао на правом месту и лако савладао Ристића, домаћи тим води од 29. минута.

18:38 - НАСТАВЉА СЕ ИНИЦИЈАТИВА ЦРНО-БЕЛИХ

Партизан од старта меча има иницијативу на противничкој половини и ствара све опасније шансе.

Приметна је нервоза код играча Радничког, што се најбоље види код неопрезних стартова. Један такав направио је Панков над Здјеларом и "зарадио" жути картон. Потом је ушао у вербални сукоб са Рикардом, али је судија Јовановић брзо смирио ситуацију.

У 40. минуту стрелац јединог поготка у досадашњем току меча се пожалио на повреду. Фаулирао га је Панков, па се нападач црно-белих жалио на бол у доњем делу леђа. Срећом по домаћи тим, брзо се вратио на терен.

18:48 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

После два минута надокнаде, Јовановић је одсвирао крај првог полувремена. Раднички је прешао у офанзиву током последњих пет минута, створио две добре шансе, али је оба пута лопту из шеснестерца избацио опрезни Остојић.

После првих 45 минута игре, резултат је 1:0.

19:02 - ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Друго полувреме на стадиону у Хумској почело је изменом у домаћем тиму. Закарић се у првом делу игре пожалио на повреду и остао у свлачионици после паузе. Заменио га је Ивановић.

Раднички је створио две одличне шансе током првих пет минута наставка, али је Стојковић оба пута био опрезан и сјајно интервенисао.

Навијачи Партизана развили су транспарент посвећен Милици Ракић, девојчици која је трагично настрадала током НАТО бомбардовања пре тачно 20 година. Уследило је и заједничко скандирање присталица црно-белих и "мераклија": "Косово Србија" и "Милица Ракић".

19:17 - ПАРТИЗАН ПРЕТИ, ТОШИЋ КРЕИРА ШАНСЕ

Желе црно-бели до другог поготка. Проблеме Радничком по десном боку прави Тошић, који својим центаршутевима тражи саиграче на петерцу. Нишлије су фокусиране на Пантића, над којим у већини ситуација праве фаулове, не желећи да ризикују продор ка голу.

19:23 - ЦРНО-БЕЛИ ТРАЖЕ ПЕНАЛ, ЈОВАНОВИЋ ОДМАХУЈЕ ГЛАВОМ

У 64. минуту Црномарковић је у свом казненом простору уклизао, оборио Рикарда и украо му лопту. Црно-бели су тражили пенал, бунио се Рикардо, али је Јовановић одмахивао главом.

Само минут касније шанса за Шћекића, који је ипак шутирао поред гола.

Ненад Лалатовић је направио прву измену на мечу, на клупу је отишао Којашевић, док је на терен ушао Стојановић.

У 72. минуту нова прилика за Партизан! Здјелар је шутирао из велике удаљености, био је то солидан шут, али је лопта завршила преко гола.

Раднички је направио и другу промену у постави. Грбића је у 72. минуту заменио Петровић.

19:33 - ИЛИЋ УМЕСТО ТОШИЋА

Пожалио се Тошић у једном тренутку на повреду, али је тада само привремено напустио терен. Од 76. минута уместо њега је на терену Илић, чији је улазак поздрављен громогласним аплаузом.

19:39 - И РИКАРДО ПОВРЕЂЕН! МОРАЋЕ ВАН ТЕРЕНА

После Закарића и Тошића, на повреду се пожалио и Рикардо. Изгледа да нападач Партизана има проблем са задњом ложом. Морао је да напусти терен, а заменио га је Георгијевић.

У 85. минуту, Дринчић је два пута упутио центаршут из прекида. Најпре из слободног ударца после прекршаја, потом из корнера. Међутим, није било никога ко би ту лопту на прави начин усмерио ка голу Стојковића. Панков је покушао главом, али поред гола.

Лалатовић је у 88. минуту извршио и последњу измену у свом саставу. Никодијевић је заменио Ранђеловић.

19:47 - ТРИ МИНУТА НАДОКНАДЕ

Још толико ће се играти на стадиону у Хумској.

Припретио је Раднички у последњем минуту надокнаде, потом добио шансу из корнера. Дринчић је убацио лопту на прву стативу, али тамо није било никога ко би угрозио Стојковића.

19:52 - КРАЈ УТАКМИЦЕ

Меч је завршен резултатом 1:0. Пред реванш у Нишу Партизан има минималну предност.