Фудбалери Манчестер ситија победили су данас у гостима екипу Кристал паласа са 3:1, у утакмици 34. кола Премијер лиге.

Сити је повео у 15. минуту голом Рахима Стерлинга, а исти играч је дуплирао предност гостујуће екипе у 63. минуту. На 2:1 је у 81. минуту смањио Лука Миливијевић из слободног ударца, али је тачку на овај меч ставио Габријел Жезус поготком у 90. минуту.

Сити се, након 27. победе у шампионату, вратио на прво место на табели Премијер лиге. Екипа Пепа Гвардиоле има 83 бода, односно бод више од другопласираног Ливерпула који касније данас на свом терену игра против Челсија.

На другој страни, Кристал палас је на 13. позицији са 39 освојених бодова.

Сити у наредном колу дочекује Тотенхем, док ће Кристал палас гостовати Арсеналу.

Фудбалери Ливерпула победили су данас на свом терену екипу Челсија са 2:0, у дерби мечу 34. кола Премијер лиге.

Голове за "црвене" постигли су Садио Мане у 51. и Мохамед Салах у 53. минуту.

Ливерпул се, након 26. победе у шампионату, вратио на прво место на табели и сада има 85 бодова, односно два бода више од другопласираног Манчестер ситија који има меч мање.

На другој страни, Челси је четврти са 66 освојених бодова.

У првом полувремену није било голова, али се све променило на самом почетку наставка.

Прво је у 51. минуту Мане погодио мрежу Челсија главом, после центаршута Џордана Хендерсона, да би само два минута касније на 2:0 повисио Салах сјајним ударцем са двадесетак метара.

Након поготка Салаха распламсала се борба на Енфилду. Најпре је шут опробао Фирмино, а потом је Челси у 59. минуту имао велику прилику да се врати у меч, али је Еден Азар погодио само стативу.

До краја меча темпо игре је опао, није било великих прилика па је резултат остао непромењен.

Екипа Јиргена Клопа у наредном колу гостује Кардифу, док Челси дочекује Барнли.

Утакмица на Енфилду почела је минутом ћутања за жртве трагедије на Хилсбороу. Сутра се навршава 30 година од трагедије на стадиону Хилсборо у којој је погинуло 96 навијача.